Zehir akan Sır Barajı’na temiz raporu verdiler

Zehir akan Sır Barajı’na temiz raporu verdiler

Kahramanmaraş’ta sürekli gündeme gelen Aksu Çayı’ndaki siyahlık için temiz raporu verildi.

18 Kasım 2020 - 09:57

 Gelen son dakika bilgisine göre, Aksu Çayı’nın taşıdığı halk sağlığını tehdit eden pis sular Sır Barajı’nı siyaha boyadı. Savcılığın takipsizlik kararına CHP’li Öztunç, “Korktukları için temiz raporu verdiler” dedi.

Kahramanmaraş'taki Sır Barajı'nın altı ay önce endüstriyel atıklarla siyaha bürünmesi üzerine yürütülen soruşturmada takipsizlik kararı verildi.

Barajın simsiyah olduğuna ilişkin video görüntülerine rağmen savcılık, “Fabrika ya da kurum tarafından dökülen atık yoktur” dedi.

 Savcılık kararını komik bulduğunu ifade eden CHP Kahramanmaraş Milletvekili Ali Öztunç, “Aksu Çayı ve Sır Barajı'nın kirli olduğunu defalarca söyledim. Çevre ve Şehircilik Bakanı'na ilettim. ‘Kirli değil' dedi. ‘Beraber çimelim' dedim, gelmedi. Buraya fabrikalar ve merdiven altı atölyelerden atık bırakılıyor. Çay simsiyah. Ama mahkeme ‘Kirlenme yok' diyor. Doğa kendi kendine mi kirletiyor? Birilerinden korktukları için temiz raporu veriyorlar” dedi.

(kaynak-sözcü)

YORUMLAR

  • 1 Yorum
  • Maraş li
    5 ay önce
    O karari veren hakim gelsinde O akar suyun yanindan gecsin o pis kokuyu hissetsin. Yeter Allah rizasi icin yeter bimere yazip göndere cez artik yeter
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
Kahramanmaraş’ta uzun namlulu silah ele geçirildi
Kahramanmaraş’ta uzun namlulu silah ele geçirildi
Konya, Savunma Sanayinin Merkezi Olma Yolunda
Konya, Savunma Sanayinin Merkezi Olma Yolunda