Yolsuzlukları Ortaya Çıkarmamıza Rağmen Mahçiçek’e...

Yolsuzlukları Ortaya Çıkarmamıza Rağmen Mahçiçek’e Yaptırım Uygulanmıyor

İYİ Parti Kahramanmaraş İl Başkanı Av. Ahmet Çabukel, Onikişubat Belediyesinde dönen usulsüzlük iddialarına yönelik bir açıklama yaptı.

25 Temmuz 2020 - 19:03

Geçtiğimiz yıl Kahramanmaraş Onikişubat Belediyesinde döndüğü iddia edilen yolsuzlukla ilgili açıklama yapan Çabukel belediyeye kayyum atanmasını istemişti.

İŞTE BAŞKAN ÇABUKEL’İN AÇIKLAMASI

İyi Parti Kahramanmaraş İl Başkanı Ahmet Çabukel “Yazıklar olsun ki, tüm yolsuzlukları ortaya çıkarmamıza rağmen Başkan Mahçiçek'e her hangi bir yaptırım uygulanmıyor. Onikişubat Belediyesi içerisinde bulunan küçük bir peyzaj ve çevre düzeni çalışmasını Ö. İnşaat isimli firmaya 15 milyon 580 bin TL yaptırmasına akıl erdiremiyoruz. Tüyü yetmemiş yetimin hakkını peşkes çeken Başkan Mahçiçek, koltuğunda daha ne kadar oturacak? Tüm belgeleri kamuoyuna servis ettik ancak ne hikmetse Mahçiçek'e her hangi bir yaptırım uygulanmadı. “dedi.

ELİMİZDEN GELENİ YAPMAYA DEVAM EDECEĞİZ

Ahmet Çabukel iddialara ilişkin ellerinden geleni yapacaklarını ifade ederek “Bizim tek isteğimiz, şehrimizi zarara uğratan kişi veya kişilerin ceza almasını sağlamaktır. Bunun içinde elimizden geleni yapmaya devam edeceğiz. Oluşturduğumuz avukat topluluğu ve hukuk komisyonumuz bu işin üstüne gitme konusunda şehre borçlu olduğunu belirtiyor. Her ne olursa olsun, belediyeyi zarara uğratan kişi veya kişilerin hakim karşısına çıkmasını sağlayacağız. 1 veya 2 milyon TL tutması gereken hatta o kadar bile tutmayacağını bildiğimiz çevre düzenini nasıl olursa 15.5 milyon TL'ye yaptırırsınız?

Birkaç ağaç ve parkeden oluşturulan çevre düzeninin 15 Milyon 580 bin TL'ye yaptırmaları her şeyi ortaya çıkarmıyor mu? Başka bir partili belediye bu yolsuzlukları yapsa, direk kayyum atarsınız? Mahçiçek yerinde daha ne kadar duracak? Bu işin peşini bırakmayacağız. “ dedi

EXPO ŞEHRİ BİTİRECEK

Ahmet Çabukel açıklamasını şöyle sürdürdü: “Yetmedi dahası var! Şehri ekonomik yönden bitirecek olan EXPO 2023 Projesi için 39 milyon 831 bin TL harcadıklarını da genç gazeteci Furkan Çam ortaya çıkardı. Onikişubat Belediye Başkanlığı Expo 2023 projesi kapsamında Rekreasyon alanı uluslararası bahçecilik projesi ve hizmet tanıtımı , reklam faaliyetleri, PR medya iletişimi, organizasyon beledi olarak 1 yılda 39 milyon 831 bin 834 TL harcama yaptı.

Bu şehrin başına belasınız siz bela, resmen Onikişubat bölgesini peşkeş çekmişsiniz. Yazıklar olsun. Bunun hesabını size soracağız. Allah’tan korkunuz yok sizin!

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
Dulkadiroğlu’nun Doğal Güzellikleri Ön Plana Çıkıyor
Dulkadiroğlu’nun Doğal Güzellikleri Ön Plana Çıkıyor
Kahramanmaraş’ta tekstil fabrikasında yangın çıktı
Kahramanmaraş’ta tekstil fabrikasında yangın çıktı