Reklam
Yedikuyular Kiraya Veriliyor

Yedikuyular Kiraya Veriliyor

Yedikuyular Kayak Merkezi kiraya veriliyor. Kahramanmaraş’ın önemli turizm merkezi haline gelen Yedikuyular Kayak Merkezi, Kahramanmaraş Büyükşehir Belediyesi tarafından 20 yıllığına kiraya verilecek.

21 Temmuz 2020 - 13:34

Yedikuyular Kayak Merkezi, 2017 yılında hizmete açılmıştı. Kahramanmaraş başta olmak üzere çevre illerden de vatandaşların yoğun ilgisiyle karşılaşan Kayak Merkezi,  daha ilk yılında 700 bin ziyaretçi sayısı ile rekor kırmıştı.

Hizmete başladığı dönemde Büyükşehir Belediyesi tarafından işletilen tesis, ikinci yılında iki yıllığına bir firmaya ihaleye yoluyla kiraya verilmişti. İhaleyi alan firmanın süresi dolarken, kayak merkezinin yeniden kiraya verilmesi için ihaleye çıkıldı.

YILLIK 10 BİN TL BEDELLE KİRAYA VERİLECEK

Kayak merkezi içerisinde bulunan 25 adet Bungalov Ev, Restoran-Kafeterya, 3 adet işyeri ve üzeri kapalı yürüyen sonsuz konveyör bant sistemi 20 yıllığına yıllık 10 bin+ KDV bedelle kiraya verilecek. Kapalı zarf teklif usulü ile yapılacak olan ihale, 28 Temmuz Salı günü saat 14:00’da Büyükşehir Belediyesi Encümen Salonunda gerçekleşecek.


TESİSTE NELER YER ALIYOR

 Yedikuyular Yaz-Kış Rekreasyon Alanı ve Kayak Merkezi’nde 540 metrekare danışma ve yönetim birimi, 550 metrekare restaurant ve cafe, 140 metrekare umumi bay-bayan tuvalet ve lavabo, 140 metrekare üst istasyon, 270 metrekare kar ezme aracı garajı 2 adet jeneratör binaları, 2 adet su depoları ile alt istasyonu kotu olan, bin 833 metre rakımından üst istasyon kotu olan 2 bin 44 metre rakımına telesiyej ve teleski hatları ile ulaşılıyor. 760 metre uzunluğunda 1 adet telesiyej hattı, 430 metre uzunluğunda teleski hattı ve ayrıca 100 metre uzunluğunda yürüyen band bulunurken, ayrıca bir adet de helikopter pisti ve otopark alanı bulunuyor.

İLANIN DETAYLARI İÇİN TIKLAYIN…


YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
Kahramanmaraş’ta Yakalanan 41 Kişiden 25 Kişi Tutuklandı
Kahramanmaraş’ta Yakalanan 41 Kişiden 25 Kişi Tutuklandı
Kahramanmaraş’ta 21 Bin Araç Denetlendi
Kahramanmaraş’ta 21 Bin Araç Denetlendi