Reklam
Vakit 3G Vaktidir
Selahattin Saygıner

Selahattin Saygıner

Karış Karış Kahramanmaraş

Vakit 3G Vaktidir

09 Nisan 2019 - 16:08

31 Mart yerel seçimleri bitti, Kadim Şehrimiz Kahramanmaraş halkı kararını verdi.Şehr-i Eminlerimiz Göreve başladı.

  Lakin İstiklalin başkenti gibi bir şehirde oylar düşmüş, bazı yerlerde bağımsız adaylar ve küçük partiler ciddi bir başarı sağlamışlardır. Ayrıca üç kişiden birini  “illet” dedirtecek ne yapılmış, çok iyi bir muhasebesi yapılmalıdır. Tabii bunların sebeplerini araştıracak bulacak ve tedbir alacak olan siyasi otoritedir. Eğer âcizane fikrimizi sorarlarsa biz her zaman vatan ve millet için doğruları doğru zaman ve mekânda söylemeye hazırız.

  Bazıları ikinci kez güven tazelerken bazıları da ilk defa göreve başlamanın heyecanını yaşıyorlar. Yenilerin idealist tavırları dikkat çekerken, eskilerin kendilerine olan güvenleri sayesinde yaptıkları açıklama ve takındıkları tavırlar dikkatlerden kaçmıyor.

  Yeni ve idealist başkanların makam koltuğunu temsili yakması, makam odası kapısının sökülmesi takip etmiştir. Buna benzer yeni farklı tavırları eski başkanlardan da bekledik ama şu ana kadar bir gelişme olmadı.

  Eski Başkanlarımız gerçi bazı yağcıların ve yalakaların tebriklerinden, hayırlı olsun ziyaretlerinden düşünme fırsatı bulamışlardır ama buradan bir öneride bulunmuş olalım.

 Mesela Eski Başkanlarında makam arabalarını satışa çıkarıp hem halkla iç içe olmanın alt yapısını hazırlamış olurlar hem de belediyelerin borçlarını ödemek için bir kaynak oluşturmaları vatandaşlarımız tarafından büyük bir takdirle karşılanmış olurlar.

   Dün dünde kaldı şimdi yeni şeyler söylemek lazım. Artık mevcut başkanların yeni dönemde halkın hoşuna gideceği ve samimi olarak uygulayacakları muhakkak orijinal bir fikir hayata geçirmeleri elzem dir.

  İstanbul, Ankara, Antalya gibi stratejik bölgeler el değiştirdikten sonra Kahramanmaraş’ı artık çantada keklik görme devrinin kapanması ve milli iradeye, şehrimizin desteği artarak hem devam etmeli hemde buradaki yönetim şekli Türkiye’ye örnek olmalıdır. Kahramanmaraş’ımızın her şeyi farklı olmalıdır. Çünkü biz Kahramanmaraş’ız. Kahramanmaraş ruhunu kuşanmış idareciler ve bireyler olarak her alandaki farkındalığımızı önce biz fark etmeli sonrada tüm Türkiye’ye Fark ettirmeliyiz.

   Mesela halkımız neler istiyordu diye hafızalarımızı şöyle bir yokladığımızda aşağıdaki sonuçlar ortaya çıkmaktadır

  Halkımız Tüm Siyasileri, idarecileri ve özelliklede Belediye başkanlarımızı sürekli kendileriyle içi içe görmek istiyorlar.  Vatandaşlarımız Sorularını, sorunlarını, sorgularını, sevinçlerini, üzüntülerini ilk ağızdan duyurmak ya da duymak istiyorlar. Onun için Tüm idarecilerimizin halkın içinde olması ve hatta hiç çıkmaması gerekiyor. Çünkü onlar artık Şehr-i Eminler.

  Şehrin Eminleri halkıyla sürekli göz göze, diz dize, gönül gönüle olmak zorundadırlar. Gözden ırak olan gönülden de ırak olur ki,  bu durum İdarecilerimizin görev süresi bittikten sonrada halkın arasında kalmayı ve dışarı rahat çıkabilmeyi sağlar bizden söylemesi.

  Şehr-i Eminlerimiz bu şehri yönetirken Ortak akılla yönetmelidirler. Özellikle bu şehir için söyleyecek sözü ve projesi olanların sürekli ve düzenli aralıklarla dinlenmesi gerekmektedir. Tüm STK’larla, kanaat önderleriyle, meslek kuruluşlarıyla, eski yöneticilerle, hatta tüm siyasiler kendi aralarında düzenli olarak farklı zaman ve mekanlarda istişare toplantıları yapmalıdırlar. 

 Akıllı yöneticiler başkalarının akıllarını, akıllıca kullananlardır.

   Görevlerine yeni başlayan Şehr-i Eminlerimizin halkın nazarında güvenilirliklerini kaybetmemesi için yol arkadaşlarını çok sağlam seçmelidirler. Yani kadrolarını ve danışmanlarını milli ve manevi değerlere sahip, ehliyet, liyakat esasına göre konusunda uzman ve tecrübeli idealist kişilerden seçmelidirler.

  Kahramanmaraş’ımızı yönetmeye aday her kesin Milli ve manevi değerlere en üst düzeyde sahip olması, bu kadim şehri, Ulusal ve Uluslararası arena da;

 “Medeniyetimizin ve Kültürümüzün başkenti Kahramanmaraş “   yapma hayaliyle yanıp tutuşacak, bu konuda proje üretecek ve kafa patlatacak,  İstiklaline ve istikbaline sahip kişilerden olmalıdır. Ecdadımız Bir asır önce nasıl ki bu şehri kurtarmış ve bununla da kalmayıp memleketin kurtuluşuna vesile olmuş ve bu cennet vatanı bize miras bırakmışsa, zor günler geçiren Ülkemiz ve bölgemizin tekrar silkelenmesi, ayağa kalkması ve özüne dönmesin de biz torunların çok büyük sorumluluk üstlenmesi bir zorunluluk haline gelmiştir.

  Onun için vakit; hep birlikte göz göze, diz dize, gönül gönüle verip,

“ Gönül alma, Gönle girme ve yeni Gönüller fethetme” vaktidir.

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..

Son Yazılar