Reklam
Güngör'le Gün Görmek
Selahattin Saygıner

Selahattin Saygıner

Karış Karış Kahramanmaraş

Güngör'le Gün Görmek

04 Nisan 2019 - 16:17

Seçimler bitti, sonuçlar açıklandı, Hayrettin GÜNGÖR artık Kahramanmaraş’ımızın Şehr-i Emin'i. Sonuç hem kendisi için hem de kadim şehrimiz Kahramanmaraş için hayırlı olsun. An itibariyle kendisi şehrimize, şehrimizde Şehr-İ Emin'e emanettir.

  Emanetlerin karşılıklı devrinin ilk şartı güvendir.

  Güveninde ilk şartı karşılıklı birbirini iyi tanımak ve referanslardır.

  Hayrettin beyin referansı Ümmetin göz bebeği, Mazlumların umudu, Dünya beşten büyüktür diyerek emperyalistlere meydan okuyan,15 Temmuz’da hayatı pahasına meydanlara çıkarak, halkıyla birlikte ölümüne diyen Yiğit liderimiz Recep Tayyip Erdoğan’dır.

  Kahramanmaraşlının referansı ise bir asır önce emperyalist zalimlere ve işgalcilere karşı dünyada eşi benzeri olmayan bir mücadele vererek kahramanlık destanı yazan ecdadımızdır. Kendisi de aynı ecdadın torunu olduğu için sıkıntı yoktur ve karşılıklı güven oluşmuş demektir.

  Karşılıklı güvenin daha ilk baştan zedelenmemesi adına en önemli üç problemin acil olarak çözülmesi gerekmektedir.

  Medeniyetimizin en önemli mihenk taşlarından biri olan kadim şehrimizin birikmiş problemlerinin çözümü için Hayrettin Güngör Başkanın bu şehir için bir fırsat olduğuna inananlardan biriyim. Fakat başkanın bu problemleri tek başına çözebilmesi doğal olarak imkânsızdır.

     Onun için ilk yapması gereken, bu şehrin problemleri ve çözüm yolları konusunda sözü olan herkesle acil olarak istişare toplantıları yapmaktır.

  İkinci sorun ise şüphesiz kadro. Hayrettin Başkan bu şehri birlikte yöneteceği kadroyu çok iyi seçmelidir. Görev istenmez verilir. Görev verilecek kadro Kahraman şehrimizde fazlasıyla mevcuttur. Önemli olan arayıp bulabilmektir. Bizim kültürümüzde görev istenmez verilir. Onun için o kadroyu arayıp bulmak ve görevi ehliyet liyakat esasına göre vermek zorundayız. Yoksa eski tas eski hamam, bu iş tamam olur.

  Üçüncü olarak ta Âcizane Kahramanmaraş’ımızın hastalığı olarak teşhisini koyduğum 3Z hastalığına ve etrafını kuşatmaya çalışacak olan menfaat gruplarına çok dikkat etmelidir.

  Aksi takdirde eski Başkanlar gibi bu grupların etkisinde kalır ve Allah muhafaza bir beş yılımız daha heba olmuş olur. Sonra yapmak isteyip te yapamadıklarından ve içine sinmeyerek yapmak zorunda kaldıklarından dolayı da vicdan azabı duyar ve beş yılın sonunda “keşke” demek zorunda kalabilir.

  Onun için Şehr-i Emin'in ilk yapması gereken hiç kimsenin etkisinde kalmadan emaneti birlikte devralacağı yol arkadaşlarını kimsenin etkisinde kalmadan çok iyi seçmesi gerekir.

  Kadro tamamlandıktan sonra Kahramanmaraş’ımızı;

1-“Şiirin ve Edebiyatın Başkenti Kahramanmaraş”

2- “Kültürün Başkenti Kahramanmaraş”

3-“İstiklalin Başkenti Kahramanmaraş”

4-“Dondurmanın Başkenti Kahramanmaraş”...

  Bu ve buna benzer daha birçok alt başlıkta toplayabileceğimiz unvanlarının ulusal ve uluslararası arenada tescil edilmesine kadar Kahramanmaraş sevdalısı herkesin gece gündüz çalışması gerekmektedir. Kahramanmaraş’ımız, Tarihiyle, Kültürüyle, Coğrafyasıyla, yer altı ve yer üsttü zenginlikleriyle Akdeniz’in incisi, cennetten saklı bir köşedir. Ayrıca Tatlısıyla, dondurmasıyla, biberiyle, samsasıyla, sucuğuyla, üzümüyle, pekmeziyle, ceviziyle, Bademiyle hâsılı “acı ile tatlı arasındaki her şeydir .”

  Kahramanmaraş sevdalısı ve aşığı olarak,

Kahramanmaraş’ımızın tüm farklarını fark ederek farkındalığını ortaya çıkarmak ve Şehrimizi hak ettiği yere çıkarmak İçin tecrübelerimizi paylaşmaya, elimizden geleni yapmaya, doğru bildiklerimizi söylemeye, yanlışları yapıcı bir şekilde eleştirmeye DUYARLI bir vatandaş olarak söylemeye devam edeceğiz. Doğru bildiklerimizi doğru zaman ve mekânda söylemek zorundayız.

  Aksi takdirde ne Hayrettin Başkanımız Güngörecek, ne de Kahramanmaraş’ımız Gün göremeyecektir.

(Not: Bir sonraki yazımızda, hangi mevcut kadrolar acil olarak değişmeli, Kahramanmaraş’ımızın acil problemleri nelerdir onları yazacağız inşallah.)

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..

Son Yazılar