Reklam
24 Kasım Güzel İnsanların Günü
Ömer Batuk

Ömer Batuk

Lafazan

24 Kasım Güzel İnsanların Günü

25 Kasım 2019 - 12:25

Merhabalar! Merhaba saygıdeğer okuyucum. Yine, yeni, yeniden bir yazı ile karşınızdayım. Bugün kafa şişirmek yerine teşekkür ederekten yazımı yazacağım. Şimdiden zamanınızı çaldığım için özür dilerim. Biliyoruz ki 24 Kasım, ülkemizde Öğretmenler günü olarak kutlanıyor. Kutlu mesleğin neferlerinin günüdür bu gün.Öğretmenlik nedir, ne değildir diye daha önce yazmıştım. Bu yazıda yazmış olduğum kıstaslar içinde var olan tüm öğretmenlerimizin bu kutlu günü daha da kutlu olsun. Çok şey var yazılacak, çok şey var söyleneceklâkin yazacak şeyler yerine teşekkürlerimi sunsam yeter şu anlık. Bugün sadece hayatıma dokunan o nadide ve de güzel öğretmenlerimi anacağım, izninizle;

Bana herkesten önce iyiliği, sevgiyi, güzelliği, insanlık dersini veren canım annemin ve de babamın ellerinden öper ve ilk başta onların bu kutlu günlerini kutlarım. Sizlere çok şey borçluyum, borcumu ödeyebilirim inşaAllah.

Daha yolun başında iken ilkokul yıllarımdagözümüze kendini kahraman olarak lanse eden Asım Yılmaz hocamın, sınıf öğretmenlerim Güneşhocamın ve de Ünalhocamın(Soyadlarınızı hatırlayamamak benim ayıbım) öğretmenler gününü kutlayarak başlamak istiyorum. Şu an neredesiniz bilmiyorum ama biliyorum ki iyi bir şeylerle meşgulsünüzdür. Size çok teşekkür ederim kıymetli öğretmenlerim.

İlkokul sıralarından liseye geçiş ve sonrasındafarklı bir seviyeye gelmemde ve de Matematik dersinde ilerlememde katkısı olan sağ kolu olduğumGüldenur hocam, lise dönemimin en önemli döneminde beni önemseyerek uyarılarıyla düzelten Tayfunhocam, okulu bizim için daha iyi bir yer yapmaya gayret eden Tekin Erdoğanhocam, o güzel yüreğiyle bizlere umut aşılayan Fatma Kösen hocam, Matematik derslerimizin kralı Yaşar Doğan hocam, sınıfımızın maalesef en çok üzdüğü hocamız Sema Çelik hocam(sizden çok özür dileriz), dersi pek sevemesem de cana yakınlığıyla yer edinen Biyoloji dersimizin piri Zeynep hocam veÖmer Faruk hocam,son dönemlerimizde tanıtığımızFatih Sultan Mehmet Cerrahoğluhocamve daha sayamadığımı nice hocam sizlerin de öğretmenler günü kutlu olsun. Hepinize ayrı ayrı minnettarlıkla doluyum.Umarım daima güzel insanlarla karşılaşırsınız. Umarım ışığınızla daha çok öğrenciyi aydınlatırsınız.

Üniversite yıllarımda bana akademik ve hayati dersler veren Ali Kemal Yılmaz hocam, İdirisYılmaz hocam, Ceyhun Alemdağ hocam, Coşkun Karadeniz hocam, Yeşim Karadeniz hocam, Erman Öncü hocam, Mustafa Baş hocam, Murat Türkan hocam, Rabia Karaahmet hocam ve nice hocalarım siz kıymetli hocalarımın da öğretmenler günü kutlu olsun. Kalbinizin güzelliği hayatınıza da yansır ve hep mutlu olursunuz umarım.

Ve son olarak özel teşekkürü hak eden ve minnettarlık dolu olduğum hocalarım;

Besyo'ya girişimde öncü olan. Okulda kendi çabasıyla bizi Besyo'ya hazırlamak için adım atan. Güler yüzüyle, samimiyetiyle, cana yakınlığıyla bizlere yol göstermeye gayret eden. Şu anda bu mesleği yapmamda ve mutlu bir şekilde mesleğimi icra etmemde katkısı olan, âdeta okuldaki annem-ablam olup üniversite döneminde bile beni yalnız bırakmayan, destekçim, idolüm, canım öğretmenim Belin Ada. Kutlu olsun gününüz, iyi ki öğretmenim olmuşsunuz iyi ki sizi tanımışım. Varlığınız güç kattı varlığınız daim olsun. Nice güzel ve de huzurlu yıllar sizinle olsun.

Besyo okurken tanıdığım, bana âdeta Trabzon’da babalık yapan, yol gösteren, sevecenliğiyle bu mesleği daha da sevmemi sağlayan, sözleriyle bana bilinç kazandıran canım hocam; ikinci babam Ferdi Sakallıoğlu.Daima güzel yüreğinizle yaklaştınız, bana söylediğiniz sözlerle de âdeta öğretmenliğin ne olduğunu öğrettiniz.Gününüz kutlu, hayatınız huzurlu, her anınız mutluluk dolu olsun canım hocam.

İyi ki sizleri tanımışım, iyi ki hayatıma o güzel dokunuşlarda bulunmuş ve benim bu günlere gelmemi sağlamışsınız. Sizlere çok minnettarım, sizleri çok seviyorum.

Son olarak bu mesleğe canı pahasına kendini adayan Aybüke Yalçın, Necmettin Yılmaz, Neşe Alten, Mustafa Kaynarca, Rüstem Şen, Erol Ercan ve daha nice şehit edilen öğretmenlerimizi saygıyla anıyor ruhlarının şad olmasını diliyorum. Emanetinize sahip çıkacağız, hiç merak etmeyin. Bu güzide mesleğin gerekliliklerini yerine getirecek ve o eğitim karşıtı terör örgütlerine karşı dimdik duracağız. Buna söz veriyoruz. Söz veriyoruz ki bu mesleğin içinde varlığını idame ettiren yobazlarla bile mücadele edeceğiz. Öğretmenliğin getirisini yerine getirmeyen her bireyle tek tek mücadele etmeye devam edeceğiz...

24 Kasım Öğretmenler Günümüz tüm Öğretmen ruhlularımız için kutlu olsun...

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..

Son Yazılar