Çocukluk Kahramanımız Braynt Güle Güle
Metehan Nazlı

Metehan Nazlı

Sporun Nabzı

Çocukluk Kahramanımız Braynt Güle Güle

27 Ocak 2020 - 12:35 - Güncelleme: 27 Ocak 2020 - 12:36

Basketbol hayranları bilirler; 80’li yıllarda gençliğini geçirenler için kahraman Michael Jordan, 90’lı yıllarda gençliğini geçirenler için kahraman Kobe Braynt’dır… 2000’li yıllarda gençliğini geçirenlerin kahramanı ise LeBron James idi!

Ben 90’lı yılların ve 2000’lerin başında çocuk olan bir birey olarak kahramanımız tabi ki Braynt’tı. Basketbola ilgim 2006-2007 yılları arası bir zamanda başlamıştı. Tabi o zamanlar Avrupa basketbolu NBA gibi iyi değildi ve doğal olarak bizler de NBA’daki maçları izleyebilmek için internet kafelere gider maçları izlemeye çalışırdık.

Sonrasında ise basketbol oynamaya çalışırdık… Okulda olsun, şehrimizin amatör takımları olsun ve yazları açılan spor okulları olsun bir şekilde basketbol ile vaktimizi geçirirdik. Sizlere bir anımı paylaşmak isterim! Hiç unutmam, babamın verdiği harçlıkları biriktirerek biriktirdiğim paralarla basketbol forması almaya karar vermiştim. Hatırladığım kadarıyla 60 ya da 70 TL biriktirmiştim. Büyük bir heyecan ile çarşıya inmiştim ve basketbol formasını almak için can atmıştım… Hayalimde ise Braynt’ın 24 numaralı LA Lakers formasını almak vardı. Basketbol formalarını tararken, gözüm hep o 24 numaralı Sarı-Mor formayı aramıştı ve sonunda bulmuştum. Ancak param ona yetmemişti. İşte o zaman hayallerim suya düşmüştü. O 24 numaralı forma biriktirdiğim paradan biraz fazla idi ve alamamıştım. Sonrasında Houston Rocketsli T-Mac lakaplı Tracy McGrady’nin formasını alabilmiştim. Kobe’nin o formasını alamadan eve gelmek beni üzmüştü ancak T-Mac’ın formasını almak beni bir nebze de olsun yatıştırmıştı.

T-Mac’ın forması ile sokaklarda basketbol oynardım ve maç esnasında potaya gönderdiğim şutları arkadaşlarım Kobe Braynt’a benzetirlerdi ve adım ‘Mete Braynt’ olarak anılırdı. Sonra bir gün arkadaşım sana forma hediye etmek istiyorum benimle gel demişti. Formanın hangi basketbol yıldızına ait olduğunu bilmeyerek kendisine eşlik ettim ve o anda beni heyecandan titreten bir olay yaşanmıştı. Arkadaşım bana Kobe Braynt’ın 24 nımaralı Mor-Siyah Kobe formasını uzatmıştı. O an işte benden mutlusu yoktu…

Bana hediye edilen o formayı hep heyecanla üstüme geçirmiştim ve o forma halen bende duruyor. Kobe işte bizim için çok önemli bir yere sahiptir. Türkiye’ye gelişi, Soma’da yaşanan olaylar hakkında attığı mesajlar bizim için her zaman hatırlandı. Üstüne oynadığı basketbol, NBA’nın en önemli oyuncu olması bizleri kendisine hayran bırakmasına yetti.

İşte öyle bir kişinin ani ölümü bizleri derinden etkiledi. Sporcunun zeki, çevik, ahlaklısı ve tüm dünyanın gönlünde taht kurandı. Sabaha karşı 4’de uyanıp maçını izleyenler şu an gerçekten kahroldu.

Çocukluk Kahramanımız Bryant Güle Güle

 

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..

Son Yazılar