Sıradaki şarkı Hanifi Sarıaltun'a gelsin!
Kenan Onaran

Kenan Onaran

Köşebaşı

Sıradaki şarkı Hanifi Sarıaltun'a gelsin!

07 Mart 2019 - 12:35

Bir partinin Van'a giden genel sekreteri elindeki kâğıda bakarak durmadan konuşuyor: “İktidara gelirsek ilk yapacağımız iş vergileri indirmektir. Hayvanlardan vergi almayacağız. Hele zeytin vergisini tümden kaldıracağız...”

Dinleyenler önce kıkır kıkır, sonra da kahkaha ile gülmeye başlamışlar.

Genel sekreter, “Gülmeyin, size söz zeytin vergisini kaldıracağız...”

Dinleyenlerden bir ses:

“Bizde zeytin de yok zeytin ağacı da...”

Meğerse Genel Sekreter, Ege Bölgesi için hazırladığı konuşmayı yanlışlıkla Van'da okumuş.

Bu fıkranın bir benzeri de Kahramanmaraş’ta yaşandı.

Cumhur İttifakı Çağlayancerit Belediye Başkan Adayı Sayın Hanifi Sarıaltun, Hayrettin Bey’in Aday Tanıtım Toplantısında projelerini anlattı.

Sayın Sarıaltun ne dedi, Proje Tanıtım Toplantısında: “Kent Meydanı, düğün salonu, yürüyüş yolu, minibüs terminali, hayvan pazarı, Pazar yeri, gençlik merkezi, taziye evi, kilit parke yapımı projelerimiz var. Çağlayancerit’te yayla turizmini önemsiyoruz, yayla turizmini canlandıracağız…”

Sayın Sarıaltun! Mevcut Belediye Başkanımız Sayın Üzeyir Kızılseki döneminde zaten Çağlayancerit’e bir tane Kent Meydanı yapıldı. Yeri de hemen AK Parti İlçe Başkanlığı binasının yanında! Düğün salonuna gelince; Çağlayancerit’te kış mevsiminde neredeyse hiç düğün olmaz. Yaz mevsiminde ise Belediye Sosyal Tesisleri ve onlarca okulun bahçesi bu işi rahatlıkla görüyor. Yok, eğer ben kapalı düğün salonu yapacağım diyorsanız; bırakın onu özel sektör yapsın. Yürüyüş yolu dediniz; Çağlayancerit’te her yer yürüyüş yolu! Ama siz de haklısınız! Çağlayancerit’te yaşasaydınız yaz akşamları Kuzgeçe yolunda yürüyen binlerce insanla sohbet etme imkânı bulurdunuz.

Minibüs terminalimiz zaten var Sayın Sarıaltun! Bize yetiyor da artıyor bile! Hayvan Pazarı’na çok ihtiyacımız yok; ama sizi kırmayalım. Önceki dönem Belediye Başkanımız Küçük Mehmet Yıldızlı döneminde Fatih Mahallesi’nde bir çiftlik yapıldı. Burayı revize edip hayvan pazarı olarak kullanabilirsiniz. Hem arsaydı, kamulaştırmaydı diye de uğraşmazsınız hem de masrafsız bu işi halledersiniz.

Evet, Çağlayancerit’in kapalı bir pazar yerine ihtiyacı var. O konuda da size yardımcı olabilirim. Mevcut belediye binasının arkasında üstü kapalı bir otopark alanı var. Tam ilçe merkezinde. Burayı haftada bir gün kullanmanıza kimse karışmaz. Çağlayancerit’e Gençlik Merkezi’nin elzem bir proje olduğunu düşünmüyorum. Ankara’da insanlar daha bireysel olabilir; ama Çağlayancerit’te herkes sosyal. Herkes birbirini tanıyor. Gençler çok rahat bir şekilde kendi evlerinde birbirlerini ağırlayabiliyor. Taziye Evini bırakın Büyükşehir Belediyesi yapsın. Çağlayancerit halkı hayır işlerinde Büyükşehir Belediyemize yardımcı olur, ücretsiz arsa da verir. Kilit parke yapımını keşke projeleriniz arasına koymasaydınız, beni çok incittiniz. Allah razı olsun Belediye Başkanımız Sayın Üzeyir Kızılseki 650 bin metre kare kilit parke döşedi. Geriye 150 bin metre karelik bir eksik kaldı onun da gerekli ihaleleri yapıldı. Ama illa ki kilit parke derseniz; yetişmeyen yerde Büyükşehir Belediyesi Fen İşleri Daire Başkanı Sayın Onur Erdi Bey seve seve yardımcı olur.

Proje tanıtım toplantısında yayla turizmine ağırlık vereceğinizi söylediniz. Siz herhalde hiç Kazıklı Mevkii’nden yukarı çıkmadınız. Çıksaydınız Jandarmanın orada niye devriye attığını anlardınız. Can güvenliğinin Jandarma tarafından sağlandığı bölgede ne turizminden bahsediyorsunuz Sayın Sarıaltun!

Alt yapı zaten hem Cumhur İttifakı Büyükşehir Adayı Hayrettin Bey’in hem de Millet İttifakı Büyükşehir Adayı Ali Bey’in projeleri arasında yer alıyor.

Bu açıkladığınız projeleri gördüğünüz üzere bir köşe yazısında hayata geçirdim. Halk takdir eder de Belediye Başkanı seçilirseniz; sizin önceliğiniz Çağlayancerit’in tek kurtuluşu olan Çağlayancerit-Doğukent arasındaki yol olsun Sayın Sarıaltun!

Bu yolun önemini beşikteki çocuktan tutun da sokaktaki hayvana kadar her canlı anladı; siz hala anlamadınız mı?

İdam edilecek mahkûma bile son isteği sorulurken; siz projelerinizi hazırlarken on binlerce insana sormadınız mı, ne istiyorsunuz diye?

Sizin projelerinizi kim, hangi kafayla hazırladı bilmiyorum; ama sanki bu projeler, yazımın başında yer verdiğim fıkradaki gibi başka bir yer için hazırlanmış…

1 Nisan sabahı çalan ilk şarkı size gelsin Sayın Sarıaltun, beraber dinleriz…

Vesselam girdiğiniz bu yarışta başarılar dilerim.

YORUMLAR

  • 1 Yorum
  • Seyit guler
    7 ay önce
    Nedi belediye baskan adayi olmadin ne yapilacagini soyleyecegine yapardin

Son Yazılar