Sağlıkta ilimizin patronu hayırlı olsun
Hanifi Çöplü

Hanifi Çöplü

Her Şey Sağlık İçin

Sağlıkta ilimizin patronu hayırlı olsun

09 Temmuz 2020 - 18:43 - Güncelleme: 09 Temmuz 2020 - 18:44

Bilindiği üzere sözleşmesi biten İl Sağlık Müdürlerinin görev almak için tekrardan bir çaba içerisine girdiklerini görüyoruz. Geçtiğimiz hafta Kahramanmaraş’ın ve birçok ilin sağlık müdürleri belli oldu. Bu sayede Başkanlık makamına eşlik edecek başkan yardımcıları şube müdürleri ve hastane idarecilerine de değişim fırsatı doğdu. Sağlık Bakanlığı’na idareci olarak başvuruda bulunan birçok kişi olduğu görülüyor. Herkes kendi cephesinde görev alma çalışmalarına başladı ve devam ediyor.

İnşallah bulunan mevkilere işin ehli insanlar ve devleti gözeten kişiler gelir. Yoksa yine olan insana daha doğrusu devlete olur.

Tebdili mekânda ferahlığın etkisi üzerine durulursa…

Örnek olarak Kahramanmaraş Sütçü İmam Üniversitesi Rektörlüğünün değişiminden sonra yaşanan bazı gelişmelere bakacak olursak hastane idaresinde başhekim ve yardımcıları, hastane başmüdürü dekan ve yardımcıları değişime uğradı. Ama değişen isimlere bakacak olursanız içlerinde dekan, yardımcıları ve bir türlü değişime uğrayamayan başhemşirelik kadrosu dikkati çekiyor. Ve üst idareciler değişime sıcak baksa da bir türlü yapamıyorlar veya yaptırılmıyor.

Bazen elimizde görev insanı olmayınca mı yoksa öyle istenildiği için mi yapılacak değişimler zamanında yapılmıyor. Bunu da ileriki zamanda göreceğiz.

Bu nedenle sağlığın yeni patronu Sayın Dr. Ali Nuri Öksüz Bey de değişime gidecek mi yoksa yola aynı kişiler ile devam edecek mi? Bunu da 14 Temmuz’a kadar göreceğiz.

Şimdilik şehrimize hayırlı uğurlu olsun. İl Sağlık Müdürüne kolaylıklar dileriz.

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..

Son Yazılar