Neden Ali Babacan?
Ahmet Durmaz

Ahmet Durmaz

Neden Ali Babacan?

23 Eylül 2020 - 12:50

Dün Kahramanmaraş’ ta Ali Babacan liderliğinde kurulan Demokrasi ve Atılım Partisinin yani kısaca Deva Partisi ‘nin il genel meclisi üyeleri ve yönetim kadrosunun tanıtım toplantısı yapıldı.

Geniş bir gazeteci kitlesinin teveccühü ile gerçekleştirilen basın toplantısında İl Başkanı Sayın İrfan Karatutlu ve ekibinin kuruluş heyecanı bütün partili arkadaşlarımıza yansımıştı.

İl başkanı İrfan Karatut’lu Deva partisinin Kahramanmaraş’ ta kuruluş sürecine ilişkin demokratik ve liyakat temelli seçim sürecini anlattı. Deva partisinin Kahramanmaraş’ta siyaset vizyonunu temellendirdi.

Deva Partisine olan ilgi ve alakadan bahsetti. Kahramanmaraş’ ta her kesimden insanın partide görev almak için başvurduğunu dile getirdi.

Aslında ‘’ Neden Ali Babacan?’’ sorusunun cevabıher kesimden insanda bir karşılığıvar.

Ali Babacan’ın ilk partileşme adımı ile diğer kesimde büyük fırtınalara sebep olduğu anlaşılıyordu.

Şimdilik daha da büyütmemek adına görmemezlik, duyumsamazlık siyaseti benimsenmiş olunsa da Ali Babacan’ın Türkiye’de büyük bir karşılığının olduğunu herkesçe bilinmekteve gözlenebilmekte.

Ak Partinin kuruluşu ile başlayan siyasi hayatında özellikleEkonomi Bakanlığı koltuğunda büyük başarılara imza attı. Türkiye’ nin son dönemde yaptığı büyük ekonomik atılımın dümeninde olan isim o idi.

Bu inkâr edilemez gerçeği muhalif kesim dahi kabullenmiş durumda.

Ayrıca kendine has sakin, kendinden emin, çatışmacı olmayan, çözüm odaklı söylemleri ve duruşu ile Türkiye’nin bütün katmalarında sevgi ve muhabbet oluşmasına sebep oldu.

Ak partinin özellikle o hep konuşulan 2002 kuruşluş ruhunu kaybetmesi ile son yıllardaki yönetme biçimini beğenmeyen ve tavrı olan toplum özellikle sağ seçmen içerisinde sekülerkesim desteğini Ak Parti den çekti.

Demokratik bir toplum, adelet, özgürlük temelli ve ekonomik refah talepleri olan eğitimli, şehirli ve özellikle geç seçmen muhalefet partilerinde bir seçenek arayışına yönelmişken Ali Babacan’ın partileşme hareketi ile bu ilgi seli daha ilk günden Deva Partisine akmaya başladı.

İlimizde Deva Partisinin kuruluşu ve örgütlemesi için uzun bir demokratik seçim süreci sonunda seçilen İl başkanı Sayın İrfan Karatutlu ve kurucu heyetteki İş insanı İmdat Tufan, şehir planlamacı Hatice Koç gibi isimler Deva Partisinin temellerini şehrimizde attı.

İyi ve erdemli ve liyakat sahibi insanların şehrimize hizmet etmesi için içerisinde toplumun birçok kesiminden, avukatından esnafına mühendisinden şehir planlamacısına, doktor, emlakçı, iş insanı, mali müşavir, güvenlik görevlisinden öğretim üyesine kadar uzanan kırk iki kişiden oluşan yönetim kadrosunu bir araya getirdi.

Hayırlı uğurlu olsun.

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..

Son Yazılar