Reklam
Yasak, Kahramanmaraş Dahil 25 İle Yükseldi

Yasak, Kahramanmaraş Dahil 25 İle Yükseldi

Koronavirüsle mücadele kapsamında uygulanan “Maskesiz sokağa çıkma yasağı” kapsamını genişleterek 25 ile yansıdı.

20 Mayıs 2020 - 14:16

Aralarında Kahramanmaraş’ın da bulunduğu 25 şehirde hıfzıssıhha kurulu kararıyla sokakta maske takmak zorunlu hale getirildi.

Bazı şehirler de ise bazı cadde ve sokaklar ile çarşılara maskesiz giriş yasağı getirildi. Koronavirüs tedbirlerini kısmen gevşeten iktidar, bazı yeni kararlar alarak virüse karşı olası yeni dalgayı önlemeye çalışıyor.

“Kontrollü sosyal hayat” kapsamında birçok şehirde olduğu gibi Kahramanmaraş’ta da il hıfzıssıhha kararı ile sokağa maskesiz çıkmak yasaklandı.

HANGİ İLLER YASAK UYGULUYOR

Kahramanmaraş dahil 25 ilin maskesiz sokağa çıkma yasağı uyguladığı biliniyor.

İşte o şehirler: Kahramanmaraş, Aydın, Balıkesir, Denizli, Eskişehir, Kocaeli, Konya, Muğla, Sakarya ve Şanlıurfa'nın yanı sıra Adıyaman, Afyonkarahisar, Amasya, Bolu, Bartın, Burdur, Düzce, Isparta, Gümüşhane, Karabük, Kastamonu, Kırklareli, Rize, Siirt ve Uşak

EVDE KAL ÇAĞRISI DEVAM EDİYOR

Hem bakanlık hemde bilim kurulu üyeleri ise ‘evde kal’ çağrısını yineleyerek önemli işi olmayan vatandaşların evden çıkmamaları gerektiğini ifade ediyor.

Kahramanmaraş’ta evde kal çağrısına ise tam anlamıyla riayet edilmezken çoğu zaman çarşı ve pazarlar da kalabalıklar görülüyor.

 

Reklam

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
Andırın'da İlk Koronavirüs Vakası
Andırın'da İlk Koronavirüs Vakası
Dulkadiroğlu Kaymakamlığı’ndan Koronavirüs Genelgesi
Dulkadiroğlu Kaymakamlığı’ndan Koronavirüs Genelgesi