Reklam
Yarın Kahramanmaraş Genelinde Geniş Çaplı Denetim Yapılacak

Yarın Kahramanmaraş Genelinde Geniş Çaplı Denetim Yapılacak

İçişleri Baklanlığı tarafından 81 İl Valiliği’ne gönderilen “Covid- 19 Tedbirleri Kapsamında Denetimler” konulu genelge ile Kahramanmaraş’ta da denetim yapılacak.

07 Temmuz 2020 - 11:58 - Güncelleme: 07 Temmuz 2020 - 12:03

İçişleri Bakanlığı'nın yayımladığı genelge ile Kahramanmaraş'a gelen son dakika haberine göre birçok sektör denetlenecek. 

Son dakika haberine göre Kahramanmaraş’ta kontrollü sosyal hayat döneminde Koronavirüs Bilim Kurulu tarafından belirlenerek yayımlanan rehberlerde yer alan kurallara ve alınması gereken önlemlere ilişkin sorumlulukların yerine getirilip getirilmediğinin düzenli denetlenmesi amacıyla denetimler yapılacak.

KAHRAMANMARAŞ’TA NERELER DENETLENECEK

İçişleri Bakanlığı Kahramanmaraş’ta farklı iş kollarında faaliyet gösteren birçok sektörü denetleyecek. İşte Denetlenecek iş yerleri….

"Bu kapsamda ticari taksiler, pazar yerleri, sosyete pazarları, şehir içi ve şehirlerarası toplu ulaşım araçları, camiler, lokanta, restoran, kafe, kahvehane, kıraathane, kafeterya, kır bahçesi, çay bahçesi, sahil bantları, dernek lokalleri, düğün ve nikah yapılan yerler, internet kafe/salon ve elektronik oyun yerleri, berber/kuaför/güzellik merkezi, alışveriş merkezleri, park/piknik alanları vb. yerler, yüzme havuzu, hamam, sauna, kaplıca, SPA ve spor merkezleri ile sinema, tiyatro ve diğer kültürel aktivite yerleri, lunapark ve tematik parkların; valiler yönetim ve koordinasyonunda tüm illerde  8 Temmuz 2020 Çarşamba günü denetimleri gerçekleştirilecek.” denildi.

Yapılan açıklamada, Jandarma Genel Komutanlığı ve Emniyet Genel Müdürlüğünce başta şehir içi ya da şehirlerarası toplu ulaşım araçları olmak üzere vatandaşların toplu olarak bulunduğu/bulunabileceği halka açık park, bahçe, meydan, cadde, sokak ve benzeri yerlerde maske, fiziki mesafe ve bu alanlar için belirlenmiş diğer kuralların denetimine yönelik gerekli planlama ve hazırlıkların yapılacağı ifade edildi.

Denetim ekiplerinin, her bir iş kolu ya da mekanın uzmanlık bilgisi göz önünde bulundurularak ilgili kamu kurum ve kuruluşları ile meslek odalarının temsilcilerinden oluşacak şekilde düzenleneceği kaydedildi.

 

 

 

YORUMLAR

 • 4 Yorum
 • Marasli
  3 hafta önce
  Önce fabrikaları denetleyin ne sosyal mesafe ne birşey
 • ÖZAY KARABÖRK
  1 ay önce
  Önce gitsinlrr faprikalari denetlesinler virusun yaylimi hep faprikardan duğunler i denetlesin
 • Uğur
  1 ay önce
  İlk önce TÜVTÜRK ten baslamalilar.
 • Memet
  1 ay önce
  Neyi denetliyorsunuz sosyal mesafe diye birşey kalmamış hepsi göstermelik bir düzen içinde herkes işini götürüyorlar
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
Kahramanmaraş İl Müftülüğü’nden ‘Ezan Sesi Kısıldı’ İddialarına Yanıt
Kahramanmaraş İl Müftülüğü’nden ‘Ezan Sesi Kısıldı’...
Polisten Silah kullananlara sıkı takip, 24 şüpheli yakalandı
Polisten Silah kullananlara sıkı takip, 24 şüpheli yakalandı