Yalıtım Uygulamaları İçin En Doğru Malzemeler Protan’da 

Yalıtım Uygulamaları İçin En Doğru Malzemeler Protan’da 

28 Şubat 2021 - 15:02

Sektöründe 80 yılı aşkın deneyimi ile ön plana çıkan Protan sektördeki gelişmelere ve oluşan ihtiyaçlara yönelik çözümler üretmeye ve müşterilerine en yüksek kalitede hizmet vermeye devam etmektedir. Protan kimyasal dayanımlı yapay göl ve gölet membranı, içme suyu deposu yalıtım sistemleri üreticisi olup müşterilerine ihtiyaçlarına göre uyarlanan ve özel olarak üretilen ürünler sayesinde en etkili ve esnek çözümleri sunmayı başarır. 

PVC membran olarak da isimlendirilen gölet membranları yüksek düzeyde kimyasal dayanıklılığa sahip olup su izolasyon uygulamalarında sıklıkla kullanılırlar. Uzun ömürlü, sağlam ve hava şartlarına dayanıklı olan gölet membranı betonun her türlü asitten, gazdan ve baz kökenli kimyasallardan korunmasını gerektiren uygulamalarda güvenli ve etkili bir şekilde kullanım olanağı sağlar. PVC gölet membranı UV dayanıklı ve polyester donatılıdır. Aynı zamanda sıcak hava kaynağı kullanılarak birleştirilebilirler. Suni gölet ve baraj uygulamalarında kullanılan bir yalıtım membranı olan gölet membranının yapay göletlerin yanı sıra kanallarda ve su toplama havzalarında kullanılması da söz konusu olabilir.

Su rezervuarlarında, sulama kanallarında ve göletlerde de kullanılan gölet membranı ile güvenli ve kontrol edilebilir bir yalıtım imkanına ulaşılabilir. Bununla birlikte binaların perde duvar ve temel izolasyonlarında, teraslarda ve bahçe teras çatılarla içme suyu depolarında ise gölet membranına benzer özelliği artırılmış ürünlerin kullanılması tercih edilebilir.

Kaliteli Ve Doğru Malzeme Seçimi Yalıtım Uygulamalarının Performansını Artırıyor

Dış hava şartlarına uygunluğu ve ultraviyole ışınlarına karşı üst düzey dayanıklılığı ile ön plana çıkan gölet membanının yüksek elastikiyet kabiliyetine sahip olduğu da bilinir. Gölet membranı özel kaynak makineleri kullanılarak son derece kolay bir şekilde uygulanabilir. Bitki köklerine dayanıklılığının yanı sıra gölet membranı yüksek delinme dayanımına da sahipdir. Boyutsal kararlılığı yüksek olduğundan gölet membranı kaynak kontrolü testine de imkan tanır.

Gölet membranı dekoratif havuzların, balık havuzlarının ve bahçe havuzlarının yalıtımında da kullanılır. Gölet membranı çeşitleri arasında polyester takviyeli ve homojen ürünler yer alır. Protan FLEXIGROUND T&Protan TG serisi; güneş ışığına, atmosferik koşullara, bitki köklerine ve kimyasallara dayanıklı takviyesiz (T serisi) ve polyester takviyeli (TG serisi) olarak üretilmekte olup yapay göletlerde ve göllerde, barajlarda, sulama kanallarında ve su yapılarında etkin bir yalıtım elde edilmesi için kullanılabilir. Protan FLEXIGROUND T&Protan TG serisi çözünme ve çürüme dayanımı ile dikkat çekmekte olup homojen ve polyester donatılı membran olarak ön plana çıkar. Protan FLEXIGROUND T&Protan TG serisi güneş ışınlarına, her tür atmosfer koşuluna, toprakta ve yer altı sularında bulunan kimyasallara dayanımının yanı sıra yüksek boyutsal stabilitesi, elastikiyeti ve yırtılma direnci nedeniyle de sıklıkla kullanılan membranlardan biri olarak bilinir.

Protan Ürün Çeşitliliği İle Farklı İhtiyaçları Karşılamayı Başarıyor

Yapıların; her yönden gelebilecek suya ya da neme karşı korunabilmesi için çeşitli membran ürünlerinin kullanılmasıyla yapılan işlemler su izolasyon uygulamaları olarak adlandırılır. Su izolasyon uygulamalarının başarılı olabilmesi için doğru ve kaliteli malzemelerin seçilmesinin yanı sıra alanında uzman ustalar tarafından sağlıklı bir uygulama yapılması gerekir. Etkin bir su yalıtımı uygulaması ancak yalıtım uygulamasının binanın temelinden çatısına kadar tüm yapı elemanları kapsaması durumunda söz konusu olabilir. 

Su izolasyon uygulamaları; toprakla temas eden duvarlara, temellere ve zemine oturan döşemelere, suyun yapının dışında birikebileceği ya da suyun basabileceği seviyenin altındaki dış duvarlara, balkonlara, teraslara ve eğimli çatılara, banyo, wc ve lavabo gibi ıslak hacimlere, su deposu, suni gölet ve havuz gibi yapılara yapılabilir. Yapılan su izolasyon uygulamalarıyla suyun kontrol altında tutulması bu şekilde binanın yaşının uzatılmasını sağlayacak özellikte koruyucu tabakaların ve sistemlerin kurulması hedeflenir. Bu sayede su izolasyon uygulamaları yapıların ömrü ve dayanıklılığı üzerinde doğrudan etkili olabilir.

Su izolasyon uygulamalarının yapı henüz inşaat aşamasındayken yapılması; binanın beton ve donatılar gibi yük kaldırıcı sistemlerinin aşınmadan ve korozyondan korunmasını sağlar. Yapının içerisinde kullanılacak su izolasyon malzemelerinin çevre dostu ve toksik madde içermeyen ürünler arasından seçilmesi dikkat edilmesi gereken en önemli noktalardan biri olarak kabul edilir. Sektörünün öncü ismi ProtanTurkey geniş yelpazedeki ürünleri ve farklı ihtiyaçlar göz önünde bulundurularak oluşturulmuş birbirinden farklı çözüm önerileriyle müşterilerine üst düzey hizmet sağlar. 

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
Kahramanmaraş’ta 1 ayda 57 şüpheli tutuklandı
Kahramanmaraş’ta 1 ayda 57 şüpheli tutuklandı
Kahramanmaraş’ta oto çekicisi beton direğe ok gibi saplandı: 1 ölü
Kahramanmaraş’ta oto çekicisi beton direğe ok gibi saplandı: 1...