Bugün

Ünal Ateş: Kahramanmaraş'ta Yetkililer Cumhurbaşkanına Yalan Söylüyor!

20 Kasım 2020 - 20:11

Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Onikişubat İlçe Başkanı Ünal Ateş, AK Parti Kahramanmaraş İl Kongresi için Kahramanmaraş’a gelen Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın yetkililer tarafından kandırıldığını söyledi.

Başkan Ateş, Youtube kanalı üzerinden paylaştığı bir video ile Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın Kahramanmaraş’ta yaptığı konuşmayı gönderme yaparak Erdoğan’ın AK Partili yetkililerce kandırıldığını ifade etti. Erdoğan’ın ikinci üniversite, duble yollar, içme suyu şebekeleri, spor tesisleri, hızlı tren ve Göksun tüneli üzerine yaptığı konuşmaları eleştiren Ateş, “Cumhurbaşkanı bir araştırsın! Kendisine verilen bilgilerin, notların birçoğu yanlış! Sayın Cumhurbaşkanına yanlış bilgi veriyorlar. Sayın Cumhurbaşkanına buradaki bazı idareciler ve yöneticiler, dilim varmıyor; ama yalan söylüyorlar” dedi.

İşte CHP İlçe Başkanı Ünal Ateş’in açıklamasından satır başları:

Biliyorsunuz ki AK Parti, Kahramanmaraş kongresinde Sayın Cumhurbaşkanını burada ağırladı. Sayın Cumhurbaşkanı eline tutuşturulan notlardan ve bilgilerden yola çıkarak bazı şeyler açıkladı. Ama üzülerek ifade edeyim ki Sayın Cumhurbaşkanı bir araştırsın! Kendisine verilen bilgilerin, notların birçoğu yanlış! Sayın Cumhurbaşkanına yanlış bilgi veriyorlar. Sayın Cumhurbaşkanına buradaki bazı idareciler ve yöneticiler, dilim varmıyor; ama yalan söylüyorlar. Niye yalan söylüyorlar? Ben hemen açıklayayım! Bakın Sayın Cumhurbaşkanı, Kahramanmaraş’a ikinci üniversiteyi kurduk, dedi. Allah rızası için ikinci üniversiteyi birisi çıkıp bana gösterebilir mi? Adı olan ancak kendisi olmayan, binası olmayan, öğrencisi olmayan, yeri-yurdu olmayan bir üniversite… İkinci üniversitenin adı var, kendi yok. Binası yok, kadrosu yok. Olan Kahramanmaraş Sütçü İmam Üniversitesi açıklanan ilk 50 üniversiteler arasında yok! Biz, birincisinin kalitesini yükseltmek dururken; birincisiyle ilgili olumlu şeyler yapmamız gerekirken Sayın Cumhurbaşkanı ikincisini de açtık, dedi. Ama üzülerek görüyoruz ki ikinci bir üniversite; sanal bir üniversite!

“EĞİTİMDE KALİTE İSTİYORUZ”

Yine Sayın Cumhurbaşkanı Kahramanmaraş ile ilgili binlerce dersliğin yapıldığını söyledi. Sayın Erdoğan! Buradan size seslenmek istiyorum: AKP Genel Başkanlığını bir kenara bırakıp eğer bir Cumhurbaşkanı gibi bizi dinlerseniz, Kahramanmaraşlı vatandaşı dinlerseniz, bizim feryadımıza kulak verirseniz ne kadar güzel olur. Binlerce dersliğin yapılması hiçbir şeyi değiştirmedi. Kahramanmaraş hala eğitimdeki sıralamada 81 il arasında 60’ıncı sıradadır. Biz, eğitimde kalite istiyoruz. Biz, eğitimde başarı istiyoruz. Çocuklarımız daha başarılı olsun, istiyoruz. Binlerce dersliğin yapılması bize hiçbir şey katmıyor.

CUMHURBAŞKANINA YANLIŞ BİLGİ AKTARIYORLAR

Ve Sayın Cumhurbaşkanı yine duble yolların yapıldığını ifade etti. Sayın Cumhurbaşkanı! Size yanlış bilgi aktarıyorlar. Bakın bu memlekette hala Andırın’ın duble yolu yapılmamıştır. Elbistan’ın, Afşin’in, Ekinözü’nün, Nurhak’ın, Çağlayancerit’in duble yolları yapılmamıştır. Hala buralarda yol problemi devam etmektedir.

“CİDDİ ANLAMDA İÇME SUYU PROBLEMİ YAŞIYORUZ”

Ve yine size verilen bilgilerde diyorsunuz ki Kahramanmaraş’ın içme suyu şebekeleri yenilendi. Maraş’ın en yakınındaki beldelerde dahi içme suyu problemi var. Bugün Önsen’de Fatmalı’da Beşen’de, Bertiz’de, Orçan bölgesinde ve diğer ilçelerimizin farklı mecralarında ciddi anlamda içme suyu problemi yaşıyoruz. Yıl 2020! En fazla su kaynağı olan Kahramanmaraş’ta maalesef ama maalesef içme suyu problemi yaşıyoruz.

“GÖKSUN YOLU BİTMEDİ”

Sayın Cumhurbaşkanı yine Kahramanmaraş mitinginde ifade etti: Göksun yolunun bittiğiyle ilgili. Ama Göksun yolu bitmedi. Göksun’daki tünellerin çıkışından Göksun’a kadar olan bölüm hala daha bitmiş değil. Eğer yol bittiyse niye tünelin içinde biz hala tek şerit gidiyoruz. O yol bitmedi. Buraya gelip vatandaşın ağzına bir parmak bal çalıp vatandaşa pembe tablolar çizmek sorunları çözmüyor.

“HIZLI TREN KAHRAMANMARAŞ’A GELMİYOR İMİŞ”

Bakın biz daha önce Kahramanmaraş’a hızlı tren gelmiyor, dedik. Ama birileri çıktı, bizi yalancılıkla itham etti. Sayın Cumhurbaşkanı Kahramanmaraş’a geldiğinde ne dedi? Mersin, Adana, Nurdağı, Gaziantep hızlı treninin Kahramanmaraş ile ilgili olan kısmının etüt çalışmaları bitmek üzere! Demek ki hızlı trenin güzergahı; Mersin, Adana, Nurdağı, Gaziantep imiş. Neymiş? Demek ki hızlı tren Kahramanmaraş’a gelmiyor imiş. Etüt çalışması yapıp Kahramanmaraş’tan Nurdağı’na ayrı bir hat çekip oradan hızlı trene bağlayacaklarmış. Yani bu Kahramanmaraş’a havaalanına da gerek yok kardeşim. Buradan yolcuları otobüslerle Gaziantep hava alanına götürelim, uçsunlar demekle aynı şeydir. Sayın Cumhurbaşkanı, hızlı trenin Kahramanmaraş’a gelmediğini kendisi söyledi.

“KAHRAMANMARAŞ STADYUMU NEREDE?”

Yine kongrede Sayın Cumhurbaşkanı dedi ki 39 farklı branşlarda spor tesisi yaptık dedi. Sayın Cumhurbaşkanı lütfen kendi yetkililerinize, kendi belediye başkanlarınıza, kendi idarecilerinize sorar mısınız: Söz verdikleri halde Kahramanmaraş Stadyumu nerede? 39 farklı spor tesisi yaptığınızı söylüyorsunuz. Peki, niçin merkeze bir stadyum yapmıyorsunuz? İşte vatandaşın gerçekleriyle iktidarın bize anlattığı gerçekler örtüşmüyor. Biz, Kahramanmaraşlılar olarak feryat ediyoruz. Biz, hizmet almak istiyoruz. Biz, yol istiyoruz. Biz, insanlarımızın doğal içme suyuna kavuşmalarını istiyoruz. Biz, bu memlekete hizmet gelsin istiyoruz. Bizim tek amacımızı bu!

Sefa bostancı
4 ay önce

Adam as*** gibi konuşmuş gerçekleri anlatmış helal olsun