Bugün

Bu festivalde Kahramanmaraşlılar Alışverişe Doyacak!

12 Ağustos 2021 - 20:01

Kahramanmaraş Terziler ve Konfeksiyoncular Odası Başkanı Muhlis Akkurt, Kahramanmaraş’ta bu sene 3’üncüsü düzenlenecek olan Alışveriş Festivali ve Fuarı’nda, Kahramanmaraşlıların alışverişe doyacağını söyledi.

Kahramanmaraş Terziler ve Konfeksiyoncular Odası tarafından düzenlenen Alışveriş Festivali, 13- 22 ağustos tarihleri arasında KAFUM merkezinde düzenlenecek. Ayrıca festivalde her gün bir sanatçı dinleyicileriyle buluşacak.

Kahramanmaraşlı yerel ve bölgesel markaları ön plana çıkaran festival hakkında konuşan Terziler ve Konfeksiyoncular Odası Başkanı Muhlis Akkurt, “7'den 70'e her şeyi içinde bulunduran bir alışveriş festivali olacak. Festivalimiz esnaflarımıza can suyu olacak. Pandemi sürecinde olmamızdan dolayı ise sosyal anlamda güzel bir etkinliğin olacağını düşünüyoruz” dedi.

Festivalde esnafın da müşterilerin de kazançlı çıkacağına dikkat çeken Başkan Akkurt, şöyle konuştu: “Vatandaşlarımıza güzel bir etkinlik düzenledik. Festivalimizde her gün bir konser olacak. Örneğin Ece Mumay 15 Ağustos'ta sevenleriyle buluşacak. Yerel sanatçılarımızda sahne alacak. Ozanlar derneğimiz orada ağırlayacağız. 14 Ağustos'ta Ali Şah var sahne alacak. Bu festivalde yok diyebiliriz. Fuarın resmi açılışı 13 Ağustos saat 18.00'da olacak. Festivalde gıda ürünleri dış standa diğer stantlarda içeride olacak. Festivalimizde 120 standımız olacak. Buradaki amacımız yerel firmaları vatandaşlarla buluşturmak. Her vatandaş hem esnaf kazansın istiyoruz. Bu festivale tüm halkımızı davet ediyoruz.”