Reklam

Mavi Kapak Kampanyasına KSÜ de katıldı

Kahramanmaraş'ta engelleri ortadan kaldırmak için uzun yıllar devam eden Mavi Kapak Kampanyasına Kahramanmaraş Sütçü İmam Üniversitesi (KSÜ) de katıldı. Kampanya kapsamında toplanan mavi kapaklar; 1'ü akülü olmak üzere 11 tekerlekli sandalyeye dönüştü.

Kahramanmaraş’ta Abdülkadir Gülmez ve binlerce gönüllü tarafından yürütülen Mavi Kapak Kampanyasına KSÜ de seferber oldu. Üniversitede öğrenciler ve idareciler tarafından toplanan yüzbinlerce mavi kapak engelli vatandaşlara umut oldu. Bugün KSÜ Rektörlüğü yanında düzenlenen bir programla tekerlekli sandalyeler engelli vatandaşlarla buluşturuldu.

Programa ilişkin Maraş Ana Haber’e açıklamalarda bulunan KSÜ Rektörü Prof. Dr. Niyazi Can, dezavantajlı gruplara yönelik sosyal sorumluluk projelerinin devam edeceğini belirterek şunları söyledi: “Bu mavi kapakların toplanması ve bu toplanan mavi kapakların karşılığında tekerlekli sandalyelerin temin edilmesi sürecinde Kahramanmaraş Sütçü İmam Üniversitesi olarak ‘biz de varız’ dedik. Ve Kadir Bey’in de destekleriyle şu anda 10 tane vatandaşımıza, engelli kardeşlerimize bu tekerlekli sandalyeleri hediye ediyoruz. Ve bundan sonra da bu tür kardeşlerimize bu tür hediyeler, sandalyeler verme çalışmalarımız kesinlikle kesintisiz olarak devam edecektir. Bu tür durumda olan kardeşlerimiz, öğrencilerimiz için bizim üniversitemizde görüyorsunuz; her yerde sarı şeritler var. Ve diğer tedbirler var.”

KSÜ’YE ENGELSİZ ÜNİVERSİTE ÖDÜLÜ VERİLDİ

Öğrencilerin üniversite içinde daha rahat bir şekilde eğitim faaliyetlerini sürdürmeleri için her türlü tedbiri alacaklarını kaydeden Rektör Prof. Dr. Niyazi Can, “Kahramanmaraş Sütçü İmam Üniversitesi engelli denilen bu tür kardeşlerimizin ve öğrencilerimizin, üniversite içinde rahat bir şekilde hareket etmesi için her türlü tedbiri geçtiğimiz yıllarda aldık. Bundan dolayı da Yüksek Öğretim Kurumu tarafından ‘Engelsiz Üniversite’ ödülüne layık görüldük. Biz, bu anlamda üniversitemizdeki bu kardeşlerimizin daha rahat bir şekilde burada eğitim öğretim görmesi ve öğrencilerimizin hiçbir sıkıntıyla karşılaşmaması için tedbirlerimizi almaya devam ediyoruz. Bugün de bu çalışmalarımızın bir tanesini burada gerçekleştirdik. Bu tür çalışmalarımız, bu tür tedbirlerimiz devam edecektir” şeklinde konuştu.

Mavi Kapak Kampanyası Organizatörü Abdülkadir Gülmez ise şu değerlendirmelerde bulundu: “Elhamdülillah bugün yine 11 tane kardeşimizin sevincine ortak olduk. 10 tane manüel 1 tane elektrikli tekerlekli sandalye verdik. Bize bu konuda desteklerini esirgemeyen Kahramanmaraş Sütçü İmam Üniversitesi Rektörlüğü’ne, yönetimine, öğretim üyelerine, öğrencilerine çok çok teşekkür ediyoruz. 11 tane kardeşimizin mutluluğuna ortak olduk. Allah razı olsun!”

 

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..

Bu Videolar da İlgiliniz Çekebilir