Kahramanmaraşlılara sorduk: İmamoğlu mu Yıldırım mı kazanır?

Kahramanmaraş’ta gerçekleştirdiğimiz sokak röportajında her yaştan, her zümreden ve çeşitli siyasi görüşlerden insanlara, 23 Haziran’da yapılması planlanan İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanlığı Seçimini kimin kazanacağını düşündüklerini sorduk.

Cumhur İttifakı’nın adayı Binali Yıldırım’ın büyükşehir belediye başkanı seçilmesi gerektiğini belirten bazı vatandaşlar, iptal edilen seçime Cumhuriyet Halk Partisi tarafından hile karıştırıldığını ifade ettiler.

Millet İttifakı’nın adayı Ekrem İmamoğlu’nun seçilmesi gerektiğini belirten bazı vatandaşlar ise iptal edilen seçimde Ekrem İmamoğlu’nun hakkının yenildiğini, mazbatayı İmamoğlu’nun hak ettiğini ifade ettiler.

Her yaştan ve görüşten insanlara, tamamen tarafsız bir üslupla yönelttiğimiz sorumuza birçok vatandaş yanıt vermekten çekindi. Kayıt altındayken bu konuda konuşmak istemediğini vurgulayan bazı vatandaşlar “Siyasetten bıktık” gibi şikayetlerde bulundular.

Konunun hassasiyetine gösterdiğimiz önemden dolayı, çeşitli ekonomik sınıflardan, çeşitli yaş gruplarından, çeşitli eğitim düzeyindeki insanlardan görüşlerini rica ettik.Mikrofonumuza konuşan herkesi eksiksiz bir şekilde yayınladık.

Mikrofonumuza konuşmayı kabul eden vatandaşların 20’si Ekrem İmamoğlu’nun seçileceğini belirtirken, 9 vatandaş ise Binali Yıldırım’ın seçileceğini düşündüğünü belirtti.

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..

Bu Videolar da İlgiliniz Çekebilir