Reklam

Kahramanmaraşlı Öğrenci Kazandığı Ödülü Mehmetçik Vakfı'na Bağışladı!

Kahramanmaraş’ta Ayser Çalık Ortaokulu öğrencisi Sadullah Metin Mucuk, İstiklal Marşı’nı güzel okuma yarışmasında kazandığı 250 TL’lik ödülü Mehmetçik Vakfı’na bağışladı.

12 Mart İstiklal Marşı'nın Kabulü'nün 99.yıl dönümü münasebetiyle Ayser Çalık Ortaokulu’nda düzenlenen İstiklal Marşı'nı Güzel Okuma Yarışmasında 7 ve 8. sınıflar kategorisinde birinci olan 7/C sınıfından Sadullah Metin Mucuk, kendisine takdim edilen 250 lira değerindeki para ödülünü Mehmetçik Vakfı’na bağışladı. Mucuk, bu davranışına ilişkin şunları söyledi: “Milli Şair Mehmet Akif Ersoy İstiklal Marşı’nı kendi eseri olan Safahat'a dahi koymamıştır. ‘Bu marş bu milletindir, benim millete hediyemdir, millete aittir’ demiştir. Ben de bu bilinçle bana sunulan ödülü milletimize armağan etmek istiyorum. Bu vesileyle o parayı Mehmetçik Vakfı'na bağışlayacağımı ifade etmek istiyorum. Bu yarışmayı düzenleyen okul yöneticilerimize ve öğretmenlerimize buna vesile oldukları için teşekkür ederim.”

Ayser Çalık Ortaokulu öğrencisi Sadullah Metin Mucuk’un örnek davranışı tüm okulu çok duygulandırdı.

Konu ile ilgili açıklamalarda bulunan Okul Müdürü Mehmet Akif Güldüren ise şu ifadelere yer verdi: “Öğrencimizi bu tutumundan dolayı tebrik ediyorum. Bu bilinçle yetişebilmiş gençlerin ülkemizde çoğalmasını diliyorum. Kendisine emeği geçmiş tüm öğretmen arkadaşlarımı ve ailesini kutluyorum. Bu milli şuur yaşadığı sürece Türk milletinin birlik ve beraberliğine kimse zarar veremez. Bu vesileyle Milli şairimiz Mehmet Akif Ersoy'u rahmet ve minnetle anıyoruz.”

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..

Bu Videolar da İlgiliniz Çekebilir