Reklam

Kahramanmaraş Bertiz'e Faslı Gelin!

Kahramanmaraş’ın Bertiz Bölgesi Kemallı Mahallesi sakinlerinden Vural Yıldırım, 2 yıldır instagram üzerinden takip ettiği ve 3 ay önce tanıştığı Faslı Sarah Kharchi ile evliliğe ilk adımını attı. Mutlu çift, sevenlerinin de katıldığı bir organizasyonla dün nişan törenlerini yaptı.

Kahramanmaraş’ın Dulkadiroğlu ilçesine bağlı Kemallı Mahallesi’nde hayvancılık, inşaat ve ticaretle uğraşan Vural Yıldırım, fotoğraf ve video paylaşım uygulaması instagramda gezerken Sarah Kharchi’nin fotoğrafını gördü ve profilini takibe aldı. 2 yıl boyunca platonik aşkı Sarah Kharchi’nin fotoğraflarını takip eden Yıldırım, üç ay önce Sarah’a açılmaya karar verdi. Sarah Kharchi de bu aşka kayıtsız kalmadı Faslı gelin Sarah Kharchi ve Bertizli damat Vural Yıldırım birbirlerinin dilini anlamadıkları için ilk başlarda çok zorlandılar; ancak aşkın dili onları evlilik kararı almaya yöneltti. Sarah Kharchi, önce Türkiye’ye sonra Bertiz’e geldi, Yıldırım’ın ailesiyle tanıştı. Yıldırım’ın ailesi de Sarah’ı çok sevdi ve çiftin evliliğe giden ilk adım olarak dün Saffron Otel’de düzenlenen bir törenle nişan yüzükleri takıldı.

“KİMİLERİ BU EVLİLİĞİ HAYAL OLARAK GÖRDÜ!”

İnstagram aracılığıyla tanıştığı Sarah’ı Bertiz’e gelin getiren Vural Yıldırım, Sarah’a olan aşkını ailesine ve çevresine anlattığında kimsenin bu evliliğin olacağına inanmadığını hatta kimilerinin hayal olarak gördüğünü söyledi. Yıldırım, “Kahramanmaraş Bertiz Kemallı Mahallesindenim. Hayvancılık, inşaat ve ticaretle uğraşıyorum. Sarah Kharchi’yi 2 yıldır instagramda takip ediyordum. Sürekli fotoğraflarına bakıyordum, beğeniyordum. Onu karşılıksız sevmeye başladım, aşık oldum. 3 ay öncesine kadar da konuşmaya başladık. Onun için çok uykusuz kaldım. Ailemle, çevremle sıkıntılar dahi yaşadım; ama yılmadım. Kimileri bunu hayal olarak gördü. Kimileri, gelmez, dedi. Ama ben Allah’tan istedim ve hiçbir zaman aşkımdan vazgeçmedim. Sarah’ın Türkiye’ye geleceğine sonuna kadar inandım. Ve annesiyle birlikte çıktı geldi. Kendisine burada yine çok teşekkür ediyorum. Burada Allah’a şükür nişanımızı yaptık. İnşallah darısı düğünümüze diyorum. Bugün en mutlu günlerimizden birisiydi. Bizi onurlandıran değerli misafirlerimize çok teşekkür ediyorum” şeklinde konuştu.

“DİL BİLMEDİĞİM İÇİN SAÇLARIM AĞARDI!”

Sarah ile tanıştığı ilk zamanlarda dil bilmediği için çok zorlandığını belirten Yıldırım, bu sıkıntıyla saçlarının ağarmaya başladığını ifade ederek şunları söyledi: “Özellikle ilk iki ay saçlarımda ağartılar oluştu. Zaten hayatta Cenab-ı Allah hayatta insana sıkıntı verecekse seni anlamayan birini karşına çıkarır. Dil yüzünden çok sıkıntılı zamanlar geçirdim; ama mücadelemi hiçbir zaman bırakmadım ve şimdi çok mutluyum.”

“BEN VURAL’I ÇOK SEVİYORUM”

Hem Türkiye’yi ve Kahramanmaraş’ı hem de Bertiz bölgesini çok sevdiğini kaydeden Sarah Kharchi, özellikle Bertiz’in insanlarının çok sıcakkanlı olduğunu aktardı. Aşkının peşine düştüğü için çok mutlu olduğunu dile getiren Kharchi, düşüncelerini şu ifadelerle açıkladı: “Ben Vural’ı çok seviyorum. Bugün ben çok mutluyum. Misafirlerimize, otel çalışanlarına çok teşekkür ederim.”

Düğünlerini 2020’nin Temmuz ve Ağustos aylarında yapmayı düşünen çifte; nişan, düğün ve nikah gibi özel günlerin aranan fotoğraf sanatçısı Kadir Ayaydın da mutluluklar diledi. Çiftin nişan çekimlerinin çok eğlenceli geçtiğini ifade eden Ayaydın, “Eğlenceli ve birbirlerine çok aşık çiftimiz Sarah Kharchi ve Vural Yıldırım’a mutluluklar diliyoruz. İnşallah Allah tamamına erdirir de düğünlerinde de etrafındaki insanlara mutluluk dağıtırlar. Bizi tercih eden çiftimize teşekkür ediyoruz” şeklinde konuştu.

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..

Bu Videolar da İlgiliniz Çekebilir