Kadınlar saat kaça kadar sokağa çıkabilir?

Maraş Ana Haber olarak takipçilerimizden gelen öneriler doğrultusunda sokak röportajlarımıza devam ediyoruz. Mikrofon uzattığımız insanlara kadınların saat kaça kadar sokağa çıkabileceğini, böyle bir sınırlamanın doğru olup olmadığını sorduk.

Çeşitli yaş ve cinsiyetten insana eşit şartlarda söz hakkı vermeye gayret ettiğimiz bu röportajımızda cinsiyet, eğitim seviyesi, kültürel yapı fark etmeksizin vatandaşların çoğukadınların özgürlüklerinin sınırlandırılmaması gerektiğini, diledikleri gibi yaşayabilmelerinin lüks olmadığını savundular.

Şaşırtıcı bir şekilde belli saatlerden sonra kadınların sokağa çıkmaması gerektiği görüşünükadınların ağzından duyduk. Birçok erkek ise kadınlarısınırlamak yerine potansiyel tehditleri azaltmak için erkeklerin sınırlandırılması gerektiğini vurguladı.

Kadını ötekileştirmeyle ve kadına şiddetle topyekünmücadele edilmesi gerektiğini ifade eden bazı vatandaşlar cinsiyet ayrımının ilkel bir davranış olduğunu, cinsiyet, dil, din, ırk fark etmeksizin her canlının aynı şartlarda yaşama hakkı olduğunu belirttiler.

HABERİ YOUTUBE ÜZERİNDEN İZLEMEK İÇİN TIKLAYIN!

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..

Bu Videolar da İlgiliniz Çekebilir