Reklam

İYİ Parti'den Aşure İkramı

İYİ Parti Kahramanmaraş İl Başkanlığı, ilçe teşkilatlarının da katılımıyla il binası önünde aşure ikramında bulundu.

Kahramanmaraş Müftülük Meydanında yapılan etkinliğe vatandaşlar yoğun ilgi gösterdi. İYİ Parti Kahramanmaraş İl Başkanı Av. Ahmet Çabukel, partisinin bu sene ikincisini gerçekleştirdiği aşure etkinliğine ilişkin Maraş Ana Haber’e açıklamalarda bulundu.

Başkan Çabukel, açıklamasında şu ifadelere yer verdi: “Muharrem ayı kardeşlik ayı, dostluk ayı, birlik ayı, güzellik ayı. Muharrem ayında bir matem vardır. Yas havasında oruçlar tutulur, bu oruçların neticesinde de aşureler dağıtılır. Buradaki asıl amaç ekşi ve tatlının birbirinden farklı lezzetlerin bir aşta birleşmesiyle beraber insanların ağızlarına lezzet vermesidir. Bu da insanlığımızın tamamını temsil eden bir adettir. Muharrem ayı; hep beraber yaşadığımız bir alanda birbirinden farklı düşüncelerin birbirinden farklı fikirlerin olduğunu hatırlamak, birbirimize ne kadar farklı bakarsak bakalım empati kurma suretiyle hep beraber kardeşlik ve dostluk içinde yaşama sevincini bize aşılayan bir aydır. Biz de böyle günlerde bir araya geliyoruz. Farklı etkinliklerimiz oluyor. Ama hepsinin ortak bir noktası var. Birlik ve beraberlik içinde kardeşçe yaşama arzusu.”

İYİ Parti Onikişubat İlçe Başkanı Av. Doğan Murat Kılıç ise aşurenin topluma olan sosyolojik katkısına değinerek şunları söyledi: “Muharrem ayının feyiz ve bereketi bütün insanlığımızın, Türk milletinin üzerine olsun inşallah. Bugün ikincisini düzenlemiş olduğumuz aşure etkinliğimize vatandaşlarımız ziyadesiyle karşılık verdiler. Etkinliğimize katılan ve katkı sağlayan herkese teşekkür ediyoruz. Aşure; acının, ekşinin hatta tuzun,  şekerin bir sürü gıda maddesinin bir araya gelmesiyle oluşan aş. Buradaki birçok insan da aynı. Etnik kökenine bakılmaksızın, hangi partili olduğuna bakılmaksızın aşure etkinliğimize katıldı. Hepsine teşekkür ediyoruz.”

İYİ Parti Dulkadiroğlu İlçe Başkanı Uğur Onur ise şunları kaydetti: “Etkinliğimize Kahramanmaraş halkı yoğun bir teveccüh gösteriyor. Son günlerde İYİ Parti’ye de büyük bir teveccüh var. Gündemde olmasa da artan bu teveccühün seçimlere de yansımasını bekliyoruz.”

 

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..

Bu Videolar da İlgiliniz Çekebilir