Reklam

Heleteliler Kafum'da İftarda Bir Araya Geldi

Kahramanmaraş merkezde yaşayan Heleteliler Kafum fuar alanında düzenlenen iftar etkinliğinde bir araya geldi.

Etkinliğin organizatörlüğünü yapan 5 gönüllüden biri olan Eğitimci Ramazan Yumşak, bu sene ilki yapılan iftar programını geleneksel hale getirmek istediklerini söyledi. Yumşak, “İftar organizasyonumuzun bu sene ilkini gerçekleştirdik. İlk olmasına rağmen gayet başarılı bir etkinlik oldu. Heleteli kardeşlerimizle KAFUM’da buluştuk. Normalde 500 kişilik bir organizasyon yapmıştık ama 750 kişi civarında bir katılım oldu. Katılımın çok olması da bizi ziyadesiyle memnun etti. İlk olduğu için bazı eksikliklerimiz oldu; ancak biz bu etkinliğin geleneksel hale gelmesini istiyoruz. Artık düzenlediğimiz her etkinliklerde eksikliklerimizi görerek daha iyi organizasyonlara imza atmak istiyoruz. Bu sene Bismillah dedik, başladık. İnşallah devamı gelecek” dedi.

Etkinliğin bir başka organizatörlerinden Fazlı Barak ise şu değerlendirmelerde bulundu: “Heleteliler iftar programının inşallah birincisini yaptık. Hedefimiz; bundan sonra her yıl daha kapsamlı yapmak. Daha güzel programlar yapmak. Beklentimizin üstünde bir katılım oldu; ama Allah’ın izniyle alnımızın akıyla başardık. İnşallah seneye daha güzel daha profesyonel bir organizasyonla karşınızda olacağız.”

Etkinliğe katılan Çağlayancerit Belediye Başkan Yardımcısı Mehmet Saygaz da şu açıklamalarda bulundu: “Heleteliler güzelliğini, birlik ve beraberliğini bugün bir daha gösterdi. Helete, sosyal etkinlik noktasında kendisini sürekli gösteriyor. 8 senedir, yayla şenliği düzenliyorlar. Bu sene de Kahramanmaraş merkezde bulunan Heleteli vatandaşlarımız, böyle bir organizasyonla bir araya geldiler. Bu oorganizasyonu düzenleyen arkadaşlara çok teşekkür ediyoruz. Güzel bir hava oluştu. Güzel bir birlik ve beraberlik örneği oldu. İnşallah bundan sonra da bu birlik ve beraberlik, bu organizasyonlar devam eder. Ramazan ayının ayrı bir bereketidir belki de bu! Bu duyguları bize yaşattıkları için de bütün Heletelilere teşekkür ediyorum.”

 

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..

Bu Videolar da İlgiliniz Çekebilir