Reklam

Faruk Atlı ile Siyaset Gündemine Dair

Kahramanmaraş siyasetinin önemli isimlerinden, İyi Parti Kahramanmaraş Kurucu İl Başkanı ve GİK Üyesi Opr. Dr. Faruk Atlı, yaptığımız röportajda ülke siyasetini ve tüm Türkiye’nin gündemini meşgul eden İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Seçimi’ni değerlendirdi.

Seçimin güvenliğini iktidarın sağlaması gerektiğini ifade eden Atlı, “31 Mart’ta oyların çalındığını söylemek iktidarın acizliğini beyan etmektir.” dedi.

Röportajımıza kendini tanıtarak başlayan Opr. Dr. Faruk Atlı, “İlimizde birçok önemli yerde görev yaptım Kahramanmaraş Devlet Hastanesi’nde Başhekimlikten, Kahramanmaraş Tabipler Odası Başkanlığı, Türk Sağlık Sen’in kurucu başkanlığı gibi birçok sivil toplum kuruluşunda üst kademelerde görevler aldım ve yöneticilik yaptım” dedi.

İnsanların kendisini yetiştiren topluma, devletine, milletine, hemşehrilerine, çevresindeki insanlara borcu olduğunu düşünen bir insanım, her insanın bu borcu ödemek amacıyla yetenekleri doğrultusunda insanlara hizmet etmesi gerektiğini düşünüyorum. Ben doktorum, mesleğimi hakkıyla yerine getirdiğimi düşünüyorum. Zamanım oldukça ülkeme daha çok hizmet etmek için çaba gösteriyorum. Bu arayış içerisinde siyasetin, mesleğimi dahi etkileyecek bir mekanizmaya sahip olduğunu fark ettim. Siyasette etkin rol almak istedim. Daha önce iki defa Milliyetçi Hareket Partisi’nin milletvekili adayı olmuştum. Son dönemde de İyi Parti’nin kurucu il başkanlığını üstlendim. Tüm il ve ilçe teşkilatlarını oluşturdum. Arkasından seçim süreci doğuverdi, görevimden istifa ederek birinci sıradan milletvekili adayı oldum, kısmet olmadı, küçük bir farkla, yurtdışı oylarıyla kaybettik.

İSTANBUL SEÇİMİNE İLİŞKİN

İstanbul Seçimi’nin tekrarlanmasına ilişkin açıklama yapan Atlı, “İktidar partisi seçimin güvenliğiyle ilgili görevli olan bir kurumdur, bu kurumun 31 Mart’ta oyların çalındığını ifade ederek propaganda yapması komik bir durum. Bu, aslında iktidarın acizliğini beyan etmesidir, kendi kontrolünde olan bir şeyi, kontrol edemediklerini, oyların çalındığını belirtiyorlar. Çalınan oy hangi taraftan olursa olsun, bunları korumak iktidarın görevidir.” Dedi.

31 Mart’ta gerçekleşen mahalli seçimin İstanbul özelinde iptal edilmesinin hukuksuz olduğunu vurgulayan Atlı, 23 Haziran’da tekrarlanacak olan seçimde Millet İttifakı’nın adayı Ekrem İmamoğlu’nun daha yüksek bir farkla başkan seçileceğini öngördüğünü ifade etti.

23 Haziran İstanbul Belediye Başkanı Seçimi’nin neredeyse Cumhurbaşkanlığı Seçimine dönüştüğünü dile getiren Atlı, Cumhurbaşkanı’nın mahalli seçim için meydanlarda konuşmasını doğru bulmadığını ifade etti.

Siyasi gündeme ilişkin kapsamlı bir sohbet gerçekleştirdiğimiz röportajımızı izleyerek hepsine ve daha fazlasına ulaşabilirsiniz.

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..

Bu Videolar da İlgiliniz Çekebilir