Reklam

Damızlık Keçi ve Koyun Destekleme Başvuruları Başladı

Kahramanmaraş Damızlık Koyun ve Keçi Yetiştiricileri Birliği Başkanı Vakkas Kuzu, damızlık koyun ve keçi destekleme başvurularının başladığını söyledi.

Keçi ve koyun yetiştiricilerinin faydalandığı destekler hakkında Maraş Ana Haber’e açıklamalarda bulunan Başkan Vakkas Kuzu, birlik olarak başvuruları aldıklarını belirtti. Tebliğin yayınlandığını duyuran Kuzu, bu sene koyun ve keçilerde 25 lira, sürü arıtımı teşviği kapsamında geçen sene doğan oğlak ve kuzular için 100 lira destek alacağını ifade etti.

Başkan Kuzu, “Seçimden önce Tarım Bakanlığı Hayvancılık Daire Başkanı Emre Bey, Milletvekilimiz Celalettin Bey’in de katılım sağladığı bir toplantıda sürü teşviğini gündeme getirmiştik. Onlar da meclise taşıdılar. Burada Tarım Bakanımıza, vekillerimize teşekkür ediyorum. Sürü teşviği kapsamında 100 tane anaç koyun ve keçisi olana 5 bin lira sürü teşviği verilmesiyle ilgili yönetmelik çıkarılmasını sağladılar” dedi.

Başkan Kuzu’nun açıklamasından satır başları şöyle:

“BİZİM HABERİMİZDEN BAŞKALARI NEMALANMASIN!”

Biz, Kahramanmaraş Damızlık Koyun ve Keçi Yetiştiricileri Birliği olarak topladığımız aidatlardan 200 tane sıvat yaptık ve yetiştiricimize dağıttık. Halen de dağıtmaya devam ediyoruz. Memleketimize ve ülkemize hayırlı olmasını temenni ediyorum. Biz, bunu aldığımız yardım ve desteklerden değil, birlik bünyesinde almış olduğumuz aidatlardan yaptık. Yetiştiricimize de dağıttık. Güle güle kullansınlar.

“3 KATLI MODERN HAYVAN TAŞIMA ARACI ALDIK!”

Biz, birliğimize gelen destek, teşviklerle 3 katlı bir modern hayvan taşıma aracı da aldık. Yüzde 10 indirimli. Bizi arayan olursa göndeririz. Nakliyesini de yaparız. Modern hayvan taşıma aracı; 3 katlı, 300’e yakın hayvan kapasitesi var. Yetiştiricimize hizmet vermek için aracımız hazırdır, 7/24 telefonlarımız açıktır. Biz ne büyükşehirden, ne ilden, ne valilikten yapılanı kendimize sayarak prim yapmıyoruz. Kendi bünyemizde, kendi birliğimizin öz sermayesiyle yaptıklarımızı söylüyoruz.

“ÜYELERİMİZ BAŞKALARININ GAZINA GELMESİN!”

Bazı yetiştiriciler, diğer birliklerin yem verdiğini söylüyor. Yemi Gaziantep Büyükşehir tarımsal bütçeden veriyor. Birlik kendisine mal ediyor. Gaziantep Büyükşehir tutuyor meralara kuyu vuruyor, meralara güneş paneli kuruyor, meraları sulandırıyor, hayvanları susuz bırakmıyor; birlik de kendisine mal ediyor. Birliklerin öyle bir kapasitesi yok. Öyle bir güçleri yok. Bazı kurumların yaptıklarını birlik başkanları kendilerine mal etmesin. Bunu yaptığı zaman burada biz de sıkıntıya giriyoruz. Çünkü vatandaş bize gelip diyor ki; Gaziantep yem dağıtıyor. Gaziantep’in tarımsal bütçeden dağıttığının farkında değil. Birlik aracılığıyla veriyor; ama Gaziantep bunu bu yıl yapmıyor: 10 yıldır yapıyor. Biz daha yeni büyükşehir olduk. İleride bizimkiler de verir yani! Bu konuda daha önceki Büyükşehir Belediye Başkanımız Fatih Bey ile görüşmüştük. Taleplerimizi yeni Büyükşehir Belediye Başkanımız Hayrettin Bey’e de iletiriz. Birliğin su kuyusu vurma, yem verme gibi bir gücü yok. Bu Buradan üyelerime sesleniyorum: Lütfen yanlış anlamasınlar. Başkasının gazına gelmesinler. Mümkünse bir an önce gelip destek başvurularını yapsınlar. Destek başvurularımız devam ediyor. Kimsenin mağdur olmasını istemiyoruz.

Burada Tarım ve Orman İl Müdürlüğümüz, İlçe Müdürlüğümüz de 350 tane sıvat dağıttı. Dağıttıklarından dolayı teşekkür ediyoruz. Ellerine sağlık. Biz de burada 200 tane sıvat dağıttık. Alanlar güle güle kullansın. Maraş Ana Haber’e de teşekkür ediyorum. Kim bu memlekete günlük bir arpa boyu hizmet ederse ona da buradan teşekkür ediyorum.

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..

Bu Videolar da İlgiliniz Çekebilir