Reklam

Çağlayan Fırnız Köylüleri Piknikte Bayramlaştı

İstanbul’da yaşayan Çağlayan Fırnız Köylüleri geleneksel hale getirdikleri piknik adetini bu Ramazan Bayramında da sürdürdü.

Kahramanmaraş’ın Onikişubat ilçesine bağlı Çağlayan, Fırnız, Yaylacık ve Suçatı Köylüleri, Çağlayan Fırnız Köyü Derneği tarafından bu sene 11’incisi gerçekleştirilen Bayramlaşma ve Piknik şöleninde buluştu.

Belgrad Ormanlarında yer alan Fatih Çeşmesi Tabiat Parkında düzenlenen etkinlikte geniş halkalar oluşturularak yaşlılarının elleri öpüldü. 

Sunuculuğunu genel sekreter Niyazi Purtaş’ın üstlendiği Çağlayan Fırnız Köyü Derneği Bayramlaşma ve Piknik Şöleninde Malatya, Sivas ve Kahramanmaraş yöresinin yanık sesli Türk Halk Müziği sanatçısı Havanur Karabulut sahne aldı. Sazı ve sözüyle Bülent İlgün ve Vedat Güler’in eşlik ettiği sanatçı Havanur Karabulut iki saat boyunca katılımcılara müzik ziyafeti verdi.

Mahalli halk ozanları Hıdır Purtaş ve Cemal Yasavur da memleket havalarıyla duygusal anlar yaşattı.

Kahramanmaraş Çağlayan Fırnız Köyü Dernek Başkanı Kenan Aras ve Yönetim Kurulu Üyelerinin ev sahipliğini yaptığı etkinliğe Andırın Dernek Başkanı Hamdi Çam, Elbistan Körücek Dernek Başkanı Battal Kara, Elbistan Köşk Derneği adına İbrahim Kartal, Yaylacık Derneği adına Veli Er ve 46TV Genel Koordinatörü Eyüp Kadir Kılcı da katılım sağladı.

HABERİ YOUTUBE ÜZERİNDEN İZLEMEK İÇİN TIKLAYIN!

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..

Bu Videolar da İlgiliniz Çekebilir