Reklam

Başkan Ateş'ten İmamoğlu'na Destek Çağrısı

Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Onikişubat İlçe Başkanı Ünal Ateş, tüm Türkiye’nin kilitlendiği İstanbul seçiminin önemine değinerek Kahramanmaraşlılardan, Millet İttifakı’nın İstanbul Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Ekrem İmamoğlu’na destek istedi.

Türkiye’de değişimin İstanbul’dan başlayacağını ifade eden Ateş, “Biz bu desteği Ekrem İmamoğlu sadece Büyükşehir Belediye Başkanı olsun diye istemiyoruz. Biz bu desteği Türkiye 23 Haziran’dan sonra rahat bir nefes alsın diye istiyoruz. Biz bu desteği, bu ülkede artık bir değişim için ilk adım atılsın diye istiyoruz. Ve biz inanıyoruz ki 23 Haziran’da Ekrem İmamoğlu’yla başlayacak bu değişimin sonrasında Türkiye’de her şey gerçekten çok güzel olacak” dedi.

Ateş’in açıklamasından satır başları şöyle:

“Ülkemizin ekonomik anlamda çok kötü günler geçirdiği son günlerde maalesef iktidarda olanlar, ülkede 12 milyon işsiz varken, her yüz gençten yirmi altısı işsizken, ekonomi her gün dibe vururken, tarım bitmişken, sansayi bitmişken; uğraştıkları tek şey kaybettikleri İstanbul seçimlerinin yenilenmesi. Bu vesile ile iktidarda olanlar bütün güçleriyle İstanbul seçimleri için ülkenin bütün sorunlarını bir kenara bırakıp, esas ilgilenmeleri konularla ilgilenmeyip; istanbul seçimleri ile ilgileniyorlar.

“İSTANBUL’DA SEÇİMİ 31 MART’TA YAPMIŞTIK!”

Biz, Mart ayında İstanbul seçimlerini yapmıştık. Ve İstanbul’da İstanbul seçimlerini kazanan bir başkan vardı. Sayın Ekram İmamoğlu vardı. Kendileri seçim gecesi, 3 bin oyla kazandık, açıklamalarını yaparken seçimin 3 bin oyla kazanılabileceğini ifade etmelerine rağmen 14 bin oy farkıyla seçimi alan Ekrem İmamoğlu’nun elinde mazbatası gasp edilmiştir. Tabi hukuk tarihine ve Türk siyasi tarihine bir karavet olarak geçen YSK kararı ve bu karardan sonra YSK’nın yaptıkları, iptal ettikleri seçimin nedeni arasında gösterdikleri kamu görevlisi olmayan kişilerin tekrar aynı görevlere atanmış olmaları Türk siyasi tarihine bir utanç vesikasıdır. Buna rağmen, bütün bu olumsuzluklara rağmen biz ülkenin gerçek gündemine dönülmesi, ülkedeki ekonomik sıkıntının ve işsizlik probleminin bir an önce çözüme kavuşturulması gerekliliğini defaaten vurgulamamıza rağmen maalesef 23 Haziran’da bir yeni seçimi kucağımızda bulduk.”

“İMAMOĞLU AÇIK ARA FARKLA KAZANACAK!”

“İstanbul seçimi artık İstanbul seçimi olmaktan çıkmış; hepimizi ilgilendiren bir seçim noktasına gelmiştir. Her türlü iftiraya, kara çalmaya, her türlü yalana, hileye, hurdaya rağmen biz 23 Haziran’da İstanbul Büyükşehir Belediyesine tekrar Sayın Ekrem İmamoğlu’nun belediye başkanı olarak oturacağına eminiz. Çünkü hak, hukuk ve adalet eğer gerçek anlamda vuku bulur, işlerse Ekrem İmamoğlu’nun çok ciddi bir biçimde açık ara farkla Büyükşehir Belediye Başkanı olacağını görmekteyiz. İktidarda olanlar, gaflet, dalalet ve hatta hıyanet içerisinde davranışlarda bulunurken bile biz sadece önümüze bakıyoruz, seçmenlerimizle buluşuyoruz ve seçmenlerimize yapacaklarımızı, yapabileceklerimizi anlatıyoruz.”

“CHP TEŞKİLATLARI İSTANBUL’DA!”

“Kahramanmaraş’ta AK Parti Teşkilatı İstanbul seçimleri için çalışırken; Cumhuriyet Halk Partisi’nin teşkilatı İstanbul seçimleri için neler yapıyor? Biz Cumhuriyet Halk Partisi İlçe Teşkilatı olarak İstanbul’da yaşayan hemşerilerimize ulaşmaya çalışıyoruz. Bu güne kadar yaklaşık 7 bin hemşerimize ulaştık. Kahramanmaraşlı, Kahramanmaraş doğumlu İstanbul’da 70 bin 800 kişi yaşıyor. Biz ve diğer ilçe başkanlarımız, Cumhuriyet Halk Partisi’nin ilçe başkanları kendi ilçelerinde nüfusa kayıtlı olan Kahramanmaraşlı hemşerilerimize ulaşıp, Sayın Ekrem İmamoğlu için destek istiyoruz. Biz bu desteği Ekrem İmamoğlu sadece Büyükşehir Belediye Başkanı olsun diye istemiyoruz. Biz bu desteği Türkiye 23 Haziran’dan sonra rahat bir nefes alsın diye istiyoruz. Biz bu desteği, bir yılda okçuluk vakfına bağışlanan 17 trilyon liranın hesabı sorulsun diye istiyoruz. Biz bu desteği, kendilerinin işe gitmeden 10 binlerce bankamatik memuru yandaşları varken; gençler işsiz gezmesin diye istiyoruz. Biz bu desteği, bu ülkede artık bir değişim için ilk adım atılsın diye istiyoruz.”

“HER ŞEY ÇOK GÜZEL OLACAK!”

“Biz, inanıyoruz ki 23 Haziran’da Ekrem İmamoğlu’yla başlayacak bu değişimin sonrasında Türkiye’de her şey gerçekten çok güzel olacak. Bu sloganla yola çıktık. Her şey çok güzel olacak ve buna inanıyoruz. Bunu başaracağız. Mart seçimleri bize şunu gösterdi: Yıllardan beri yıkılamaz ne olursa olsun bu AKP yıkılmaz , bu AKP iktidardan düşmez, bu AKP kaybetmez denilse de biz Mart sonunda 1 Nisan sabahı kalktığımızda gördük ki evet AKP yıkılır, AKP’de yenilir, AKP’de kaybeder. İşte 23 Haziran’da biz Türkiye’deki bu değişimin ilk adımını İstanbul’da Ekrem İmamoğlu’yla başlatmak ve ülkemizin İstanbul’dan başlayarak her köşesinin rahat bir nefes almasını sağlamak için Pazar günü ben ve arkadaşlarım İstanbul’da olacağız. Şu anda İstanbul’da Kahramanmaraş İl Teşkilatımıza ait bir ekip çalışıyor. Biz de orada olacağız. Orada hemşerilerimizle buluşacağız.”

 

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..

Bu Videolar da İlgiliniz Çekebilir