Ağızotu hakkında ne düşünüyorsunuz?

Takipçilerimizden gelen soruları Kahramanmaraş sokaklarında halkımıza sormaya devam ediyoruz. Bu seferki konumuz Kahramanmaraş’ta sıkça kullanılan ağızotu ile ilgiliydi.

Kahramanmaraş’ta sıkça kullanılan ağızotunun bilindiği üzere birçok zararları var. Sigarayı bırakmak isteyenler tarafından yoğun olarak kullanılan ağızotu, bağımlılık yapan ve ağzı uyuşturan bir madde. Nikotini yüksek derecede olduğu için karaciğerleri tahrip eden ağızotu, diş ve diş eti hastalıkları başta olmak üzere merkezi sinir sitemi hastalıklarına, damar sistemi hastalıklarına ve sindirim sistemi hastalıklarına yol açıyor. Bunun yanında Fransızlardan kaldığı söylenen ağızotunun 1. Dünya Savaşı yıllarında Maraş’ı işgal eden İngiliz ordusu içerisindeki Hintli askerlerden kalmış bir madde.

Üzerinde kısa bir bilgi verdiğimiz ağızotu hakkında Kahramanmaraşlı halka bu konu hakkında sorular sorduk. Ağızotunun zararlarını, bırakmak isteyenlere nasıl bırakılması ve bununla ilgili nasıl mücadele verilir gibi soruları Kahramanmaraşlı halka sorduk.

VİDEOYU YOUTUBE ÜZERİNDEN İZLEMEK İÇİN TIKLAYIN!

YORUMLAR

  • 1 Yorum
  • Atıf Nakiboğlu
    5 ay önce
    45 yıl günde iki paket içtiğim sigarayı Maraş otu sayesinde bıraktım,otun damak ve kılcal damarlara zararı çok fazladır ondan dolayı iki sefer diş yaptırdım 6 yılda Maraş otu kul***dım 2013 yılında onuda bıraktım

Bu Videolar da İlgiliniz Çekebilir