Reklam
Uzman Doktor Zekeriya Büyükdereli uyardı "Basit şeyler için...

Uzman Doktor Zekeriya Büyükdereli uyardı "Basit şeyler için hastaneye gitmeyin"

Çocuk sağlığı ve hastalıkları uzmanı Dr. Zekeriya Büyükdereli, koronavirüs döneminde her basit şeyde hastaneye gitmemenin doğru tercih olduğunu söyledi.

18 Haziran 2020 - 16:52 - Güncelleme: 18 Haziran 2020 - 16:57

Zekeriya Büyükdereli, kovid-19 sürecini değerlendirerek hastaneye gidilmediği zaman çocukların zarar görmeyeceğini dile getirerek ”Basit şeyler için hastaneye gitmemek lazım. Kaba kural 72 saat bekleme süresine dikkat etmek gerekiyor. 38,5 dereceyi geçmeyen bir ateş var. Çocuğun genel durumu iyi,  ayakta ve oynuyor, yemeğini yiyor. Bu 3 gün beklenebilecek bir vakadır. Her ateşten korkmaya gerek yok. Bence bunu evde kalarak öğrendik bu süreçte. Daha önemli şeyler için hastaneleri tercih etmek lazım. İnsanoğlu var olduğundan beri virüsler var. Çeşitli hastalıklara neden olurlar ve bunların çoğu kendi kendine sınırlandırılırlar. “ifadelerini kullandı.

HASTANE ZİYARETLERİNİ BIRAKALIM

Zekeriya Büyükdereli, hastanelerde yatan hastaları ziyaretlerde mümkün olduğu kadar az yapılması ve mümkünse hiç yapılmaması konusunda uyarıda bulunurken, dikkat edilmesi gereken kuralları anlattı.

Virüsün her yer de olduğuna dikkat çeken Büyükdereli “Özellikle bugünler de hastaneye en az refakatçi ile geliniz. Hastanız yatıyorsa ziyaret etmeyiniz. Olabilen en az sayı da ve en genç hasta yakını kimse o hastane de kalsın. Mikroplar özel hasta özel hastane, üniversite hastanesi yada devlet hastanesi diye bir ayrım yapmazlar. Mikrop her yerde mikroptur ve sizi hasta eder. “dedi.

 

 

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
Kahramanmaraş İl Pandemi Kurulu Toplandı: Ek Tedbirler Geliyor
Kahramanmaraş İl Pandemi Kurulu Toplandı: Ek Tedbirler Geliyor
15 Temmuz Demokrasi ve Milli Birlik Günü
15 Temmuz Demokrasi ve Milli Birlik Günü