Ünal Ateş’ten Uğur Mumcu Açıklaması

Ünal Ateş’ten Uğur Mumcu Açıklaması

Cumhuriyet Halk Partisi Onikişubat İlçe Başkanı Ünal Ateş, Uğur Mumcu’nun ölüm yıl dönümü vesilesi ile bir açıklama yaptı.

24 Ocak 2021 - 12:44

“Kendimiz gibi yaşayan binlerce yoksulun yüreğini yüreğimizde yaşayarak katıldık o büyük kavgaya. Ecelsiz öldürüldük. Dövüldük, vurulduk, asıldık, Vurulduk ey halkım unutma bizi” diyen Ünal Ateş, Uğur Mumcu’nun Türkiye’de dönen gizli dolapları bilen, araştıran ve belgeleyen önemli bir aydın olduğunu dile getirdi.

İŞTE ÜNAL ATEŞ’İN AÇIKLAMASI…

Uğur Mumcu hiç kuşkunuz olmasın Türkiye'de dönen gizli dolapları  Cumhuriyet düşmanlarının Cumhuriyete yönelik saldırılarını  bilen araştıran belgeleyen ve Türkiye'de  özellikle tarikat ticaret siyaset ilişkilerini son dönemde belgeleri ile ortaya koyan bugünleri belgelerle 40 yıl öncesinden  anlatan önemli bir aydın ve yurtseverdi.Yıllardır ülkemizde çağdaşlık ve demokrasi için uğraş veren Bahriye Üçok, Muammer Aksoy, Çetin Emeç, Ahmet Taner Kışlalı ve Kemal Türkler gibi değerlerimiz, Uğur Mumcu gibi faili meçhul cinayetlere kurban gittiler. Uğur Mumcu  Türkiye'de bilginin öne çıkması, aklın öne çıkması için elinden geleni yapan yiğit adamdı. Bilgi sahibi olmadan fikir sahibi olunmaz diyerek bilginin ne kadar önemli olduğunun altını çizip , maalesef bilgi sahibi olmadan her konuda fikir sahibi olup hayatımızı cehenneme çeviren lerede dikkat çekmiştir rahmetli Uğur Mumcu. Yine  "Gerçekte vicdan özgürlüğü gerçekte demokrasi laik toplumda meydana gelir. Çünkü anti laik toplumda  kutsal sayılan alanlar siyasal amaçlar için her gün sömürülür ya da Türkiye'de olduğu gibi Arap sermayesi tarafından Türkiye'de kurulan banka sistemlerinde olduğu gibi mali çıkarlar açısından sömürülür." Diyerek dini; siyasi ve ticari çıkarlarına alet eden ve bu yolla halka en büyük kötülüğü yapanlara karşı dikkatli olmamız konusunda çok yıllar önce bize uyarmıştır.

 Inancin  İngiliz emperyalizminin ve Arap kapitülasyonun aracı olmaması ve siyasi sömürü amacı olmaması için mücadele etmiştir.

 Sevgili Uğur Mumcu yine yaşadığı dönemde Atatürk'ün milliyetçilik anlayışını ırkçılık çizgisine taşımak isteyenler için de  Milliyetçilik vatan millet sakarya edebiyatı değil ulusun çıkarlarını onurunu herkese karşı savunmak yani tam bağımsızlığı savunmaktır, diyerek  ulusal onurumuzun her şeyden önemli olduğunu vurgulamıştır.  Bugün yerli ve milli ci olup da Türkiye'nin bütün değerlerini satanlar kan dökülerek kazanılan toprakları Kanadalı altın firmasına peşkeş çekenler tank palet fabrikasını Katar'a satanlar boş gürültü ve kuru lafla Hamaset yapanlar devletin namus borcu olmasına rağmen hala daha Uğur Mumcu'nun katillerini bulamamışlardır. Bulamamışlar mı yoksa bulmak mı istememişler bu da çok önemli bir başka noktadır.

 

Yine Uğur Mumcu tarikat siyaset iç içeliginden mütevellit 15 Temmuz darbesini 30 yıl öncesinden haber vermiştir tarikatların siyaset içerisinde bu denli etkin olmasının ne kadar tehlikeli olduğunu yıllar önce yazdığı kitaplarda ve köşe yazılarında dile getirmiştir. Bugün kendinden başka kimseye tahammülü olmayanlar içinse 30 yıl önce bunlar gizli faşisttir tanımını yapmış ve bu zihniyetin ülkede tek adam rejimi istediğinin altını çizmiştir.

Bütün bunları söylerken kendi canının güvende olmadığının bilincindedir fakat halk sevgisi vatan sevgisi Onun için her şeyden önde gelir ve bir Aydın olarak bildiği doğruları ve gerçekleri halkı ile paylaşması gerekir böyle düşünür hiç korkmadan bildiği tüm gerçekleri haykırır.

O Emperyalist ülkeler ve onların yerli işbirlikçileri için bir tehlikedir ve ortadan kaldırılması gerekmektedir diğer Aydınlar gibi maalesef 24 Ocak'ta karlı bir Ankara gününde bizden koparılır . Ama onu katledenlerin hesaba katmadıkları bir şey vardır Uğur mumcu'yu bedenen yok edebilirsiniz ama Onun fikirleri her zaman bizim yolumuzu aydınlatmaya devam edecektir Bu düşüncelerle sevgili Uğur mumcu'yu bir kez daha rahmet özlemle anıyor Aziz hatırası Önünde saygı ile eğiliyorum.

 

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
Sarıyıldız, “100’ün üzerinde meslektaşımız bu salgına yenik düştü”
Sarıyıldız, “100’ün üzerinde meslektaşımız bu salgına...
Kahramanmaraş’ta Şubat ayında 54 maganda yakalandı
Kahramanmaraş’ta Şubat ayında 54 maganda yakalandı