Reklam
Ünal Ateş’ten İktidara Çarpıcı Sorular

Ünal Ateş'ten İktidara Çarpıcı Sorular

CHP Onikişubat İlçe Başkanı Ünal Ateş, yeniden seçilmesinin ardından, muhalefetini kaldığı yerden sürdürmeye devam ediyor.

05 Ocak 2020 - 10:23

CHP Onikişubat İlçe Başkanı Ünal Ateş, yeniden seçilmesinin ardından, muhalefetini kaldığı yerden sürdürmeye devam ediyor.
Ateş basına yaptığı yazılı açıklamada, Ak Parti Milletvekilleri’ne, Mhp Milletvekili’ne ve Büyükşehir Belediye Başkanı’na sorular yöneltip, Otogar’a sivil araç girişlerinin yasaklanmasına tepki gösterdi.
İşte o açıklama:
Evet, şehrimizin, Kahramanmaraş’ımızın çok büyük bir problemini çözen Büyükşehir Belediye Başkanı Sayın Hayrettin Güngör’ü tebrik etmek istiyorum. Bizi çok büyük bir sıkıntıdan kurtardı. kendisine minnettarız.
Şehrimize ait otogara sivil araç girişini yasaklayarak, kentin bu büyük problemini çözen Sayın Başkan’a bu büyük özveri sinden dolayı teşekkür etmek istiyorum.
Çok büyük bir problemdi zaten. Şehrimizin başka problemi yok. Yollarımız harikulade. Kavşaklarımız tamamlanmış. Otopark sıkıntısı yok. Trafik sıkıntısı yok. Dört tarafı sularla çevrili Kahramanmaraş'ta su sıkıntısı yok. Tek sıkıntımız otogara giren sivil araçlardı,  bu problemi de çözdüğü için Sayın Başkan’a minnettarız.
Bu arada çok başarılı çalışmalara imza atan iktidar milletvekillerine de birkaç küçük sualim olacak:
1- İlk olarak, AKP'nin ikinci adamı kudretli Mahir Ünal’a sormak istiyorum: Sayın Mahir Ünal, son günlerde beş altı kez Elbistan, Nurhak, Ekinözü, Afşin ilçelerimize gittim. 18 yıldan beri iktidardasınız.  Zatıaliniz bakanlık yaptı. AKP'nin kudretli Mahir Ünal’ısınız. Kendi memleketimizin yolunu bitirmeyi düşünüyor musunuz?
2- Sayın Celalettin Güvenç! Gazetecilerin yanında Karayolları Genel Müdürü’nü arayıp yolların durumunu sordunuz. Tarih aldınız bitirilecek diye… Bu Karayolları Genel Müdürü, ya verdiği sözleri unutuyor, ya da iktidar artık pek umursamıyor! Ne dersiniz?
3- Çok kıymetli Hemşerim Habibe Öcal! “Çevreye karşı ne kadar duyarlı olduğumuzu Elbistan Termik Santrali'nde gördünüz” demişsiniz. Sayın Öcal, bu çevre duyarlılığınızı kendi ilçeniz Türkoglu’na giderken üzerinden geçtiğiniz Aksu Köprüsü’nün altından geçen Aksu Çayı için de gösterebilecek misiniz?
4- Sayın İmran Kılıç! En başta sizin köyünüzün ihtiyacı olan ve Batı Köyleri ile şehir merkezini kısaltacak olan köprünün yapımı ne oldu? Hayır, bir belediye başkanı, iki büyük şehir belediye başkanı geldi, sizin ikinci dönem milletvekilliğiniz, tık yok merak ettim.
5- Sayın Ahmet Özdemir! Bir küçük sualde size: Hani bize Battalgazi demiştin ya! Ne oldu bu Kale? 15 günde yapılacaktı. İş hala bitmedi. Kaleyi açmayı düşünüyor musunuz? Milli Mücadele'nin 100. Yılı, Milli Mücadele’nin en önemli unsur olan Kale bu şehre yakışır halde mi?
6- Sayın Cihat Sezal kardeşime sorum yok!
7- Sayın Sefer Aycan size bir hatırlatma sadece: Siz iktidar değil muhalefet milletvekilisiniz. Bu arada; yüce Rab’bim hiç kimseyi, bir gün önce söylediğinin tam tersini, ertesi gün yaptırmasın! Böyle bir duruma düşürmesin! Yüce Mevlam’dan dileğim budur.
Bu sorulara makul mantıklı cevap verecek olan, bu kenti seven, bu kent için bir şeyler yapmaya çalışan idareciler ve milletvekilleri arıyoruz. Siz bu sorulara cevap verene kadar biz bu konuları gündemde tutmaya devam edeceğiz.
Ha bu arada; kaledeki spotlar çok güzel de.. Keşke o harcadığınız parayı Kale’nin restorasyonuna harca saydınız!!
CHP Onikişubat İlçe Başkanı
Ünal ATEŞ

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
Kahramanmaraş’ta 21 Yaşındaki Genç Koronavirüse Yenildi
Kahramanmaraş’ta 21 Yaşındaki Genç Koronavirüse Yenildi
Kahramanmaraş'ta Trafik Kazası: 2 Yaralı
Kahramanmaraş'ta Trafik Kazası: 2 Yaralı