Reklam
Ünal Ateş’ten Büyükşehire: Yıkacaktınız neden yaptınız?

Ünal Ateş'ten Büyükşehire: Yıkacaktınız neden yaptınız?

CHP Onikişubat İlçe Başkanı Ünal Ateş, 6-7 ay önce yapılan ve yerlerine bedesten yapılması için tekrar sökülen satış yerlerinin durumuna tepki göstererek “Bedesten Çarşısı yapılacak ise o dönem bu satış mağazaları niye yapıldı?” dedi.

30 Temmuz 2020 - 13:06 - Güncelleme: 31 Temmuz 2020 - 12:21

Ünal basına gönderdiği açıklamada: “Hepinizin malumu, Büyükşehir Belediyemiz oldukça borçlu.. Bunun için de insanların bugüne kadar bekledikleri, umut ettikleri hizmetler bir türlü halkla buluşamadı.

Büyükşehir Belediyemiz yeni yeni bazı projelere başladığını bize duyurdu. Bunlardan birisi de Yedikuyular Kayak Bölgesinde yapılmakta olan Bedesten Çarşısı.

Bu projeyi duyduğumuz zaman hafızalarımızı bir yokladık. Bundan 6-7 ay önce Yedikuyular Kayak Bölgesinde prefabrik olarak mağaza satış yerleri yapılmış idi. Bu mağaza satış yerlerinin yapılabilmesi için subasman temel betonları dökülmüş, üzerlerine de prefabrik yapılar yapılmış idi kat daha. Büyükşehir Belediyesi kendi internet sayfasında hala durmakta. Bunu halka duyurmuştu. 7 ay sonra bu yapılan diğerler sökülüp Bedesten Çarşısı yapılıyor. Bedesten Çarşısı yapılacak ise o dönem bu satış mağazaları niye yapıldı? Bu satış mağazalarına kaç para verildi? Madem belediye borçlu, belediye biraz rahat nefes alana kadar bu satış mağazaları ile idare edilemez miydi? İsraftan bahsediyoruz, israftan kaçınmaktan bahsediyoruz, 7 ay önce yaptığımızı söküp yerine yeni çarşı yapıyoruz. Buradan tekrar soruyorum? Bedestan Çarşısı için ayırdığınız bütçenin tamamı nedir ve 7 ay önce yapıp şimdi söktünüz satış ofisleri için kaç para harcadınız?

Şehrin öncelikle acil çözülmesi gereken sorunları var iken, acil sorunlar Kılavuzlu’ya millet bahçesi ve Yedikuyular'a Bedesten Çarşısı mıdır? Yaz aylarında insanların içme suyu yok iken, birçok mahallenin yolları berbat durumda iken, daha önce köy statüsünde olup mahalle statüsüne geçen bölgelerde altyapı ve kanalizasyon sıkıntısı zirve yapmış iken, acil olarak memleket için uygun gördüğünüz projeler bunlar mıdır?

Netice itibariyle bizi idare edenleri biraz daha mantık çerçevesinde düşünmeye davet ediyor, bu şehrin öncelikle sorunlarının çözülmesini istiyoruz.” dedi.

 

 

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
Attarlar Odası Başkanı Cuma Güler Oğlunu Evlendirdi
Attarlar Odası Başkanı Cuma Güler Oğlunu Evlendirdi
Kahramanmaraş’ta okullara güvenlik ve temizlik personeli alınacak
Kahramanmaraş’ta okullara güvenlik ve temizlik personeli...