Reklam
Ünal Ateş: Kem söz sahibine aittir

Ünal Ateş: Kem söz sahibine aittir

Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Onikişubat İlçe Başkanı Ünal Ateş, geçtiğimiz günlerde yayınlanan sokak röportajında bir vatandaşın Ekrem İmamoğlu’na yönelik sarf ettiği çirkin sözlere yönelik açıklama yayımladı.

04 Temmuz 2019 - 14:30

23 Haziran’da yenilenen İstanbul seçimlerinde rakibi Binali Yıldırım’a 800 binden fazla oy farkı atarak yeniden İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı olan Ekrem İmamoğlu tartışmaları sürerken, Kahramanmaraş’ta yapılan bir sokak röportajında İmamoğlu’na yönelik çirkin bir iftira atıldı. Röportaja katılan bir vatandaşın Ekrem İmamoğlu’na yönelik sarf ettiği sözlere CHP Onikişubat İlçe Başkanı Ateş’ten yanıt geldi.

İşte Ünal Ateş’in açıklamaları:

“İki günden beri şehrimizde internet gazeteciliği yapmakta olan bir kuruluşta yayınlanan röportaj adı altında içinde tamamen hakaret olan yayını üzülerek izledim.

Öncelikle halkın iradesine saygı duymadığını söyleyen ben ve benim tarafım kazanmadığı müddetçe her şeyi yapmak mubahtır diyen başta İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanımız Sayın Ekrem İmamoğlu olmak üzere Cumhuriyet Halk Partililere Ekrem İmamoğlu'na oy veren tüm yurttaşlarımızı hakaret eden ve kendine de bir esnaf diyen bu şahsiyeti esefle kınıyorum. Kem söz sahibine aittir düsturuyla içimdekileri dışa vuran bu kişiyi Yüce yaratana havale ediyor rabbim acil şifalar versin diye dua ediyorum.

Bizler ülkenin birliği bütünlüğü için sevgi dilinin kullanılması gerektiğini ifade ederken birden hala nefret ve kin tohumları ekmeye çalışmaları ne şehrimize ve ülkemize ne de insanlığa hiçbir şey kazandırmayacaktır. İnsanların farklı düşünmeleri normal, eleştirel yaklaşımları gayet normaldir. Fakat burada normal olmayan bir şey, bu ülkedeki demokrasi kültürüne seçilmiş insanlara ve o insanlara oy verenlere yapılan hakarettir. Bizler düşüncesine katılmasak bile hiçbir siyasi düşünceye ve bu siyasi düşünceleri savunanlara bu siyasi düşünce ile siyaset yapanlara ve bu siyasi düşünce ye oy verenlere hakaret edilmesini doğru bulmuyoruz. Ve yine içinde hakaret küfür bulunan bu tür haberlerin kamuoyunda paylaşılmasının ‘tarafsız yayıncılık’ ile ilgili olmadığını bu tür yayınların toplumda kutuplaşmaya ve gerginliğe yol açacağını biliyoruz. Bu anlamda içinde eleştiri olan toplumun bütün kesimlerinin eleştirilebilecek yayınlara ‘Evet’, ama içinde hakaret ve küfür olan bütün yayınlara ‘Hayır’ diyoruz.”

YORUMLAR

  • 1 Yorum
  • mehmet
    1 yıl önce
    senin paylaşımlarına bakılırsa sende ondan farklı birşey ekmiyorsun sayın ilçe başkanı.
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
Hayrettin Güngör “Hemşerilerimiz Koronavirüs Konusunda son derece bilinçli ve duyarlı”
Hayrettin Güngör “Hemşerilerimiz Koronavirüs Konusunda son...
Kahramanmaraş’ta Koronavirüs Denetimi
Kahramanmaraş’ta Koronavirüs Denetimi