Reklam
Ünal Ateş’den 19 Mayıs Mesajı

Ünal Ateş’den 19 Mayıs Mesajı

CHP Onikişubat İlçe Başkanı Ünal Ateş 19 Mayıs münasebetiyle bir mesaj yayımladı. Ateş mesajında 19 Mayıs 1919’da Samsun’da atılan ilk özgürlük adımı olduğunu dile getirdi.

18 Mayıs 2020 - 21:47

Ateş Mesajında şu ifadeleri kullandı: “19 Mayıs 1919'da Samsun'da atılan ilk adım özgürlüğe bağımsızlığa eşit yurttaşlığa kurtuluşa ve aydınlık yarınlara atılan ilk adımdı. O ilk adım ilmin bilimin demokrasinin ve insanların insanca yaşayabileceği Bir cumhuriyetin ilk adı mıydı.

Bu kadar kıymetli bir hazine ancak bu hazine kadar kıymetli gençliğe emanet edilebilirdi. Ne demişti ulu önder Mustafa Kemal Atatürk

"Benim gelecekteki emellerimi gerçekleştirmeyi üstlenen gençler!Bir gün bu memleketi sizin gibi beni anlamış bir gençliğe bırakacağımdan dolayı çok memnun ve mesudum" .

Işte bize düşen bu mirası sonuna kadar sahip çıkmak olacaktır sevgili gençler her kim ne derse desin biz size sonuna kadar inanıyoruz sonuna kadar güveniyoruz sizlerin bu mirasa sahip çıkacağınız dan en ufak bir tereddütümüz dahi yoktur.

Umutsuzluğun kol gezdiği Bugünlerde Umut Sizsiniz bütün bu duygu ve düşünceler ile 19 Mayıs Gençlik ve Spor Bayramı'nızı kutluyorum. bu bayramı bizlere armağan eden ulu önder Mustafa Kemal Atatürk ve onun dava arkadaşlarını bir kez daha rahmetle sevgiyle ve özlemle anıyorum. “ 

Reklam

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
Andırın'da İlk Koronavirüs Vakası
Andırın'da İlk Koronavirüs Vakası
Dulkadiroğlu Kaymakamlığı’ndan Koronavirüs Genelgesi
Dulkadiroğlu Kaymakamlığı’ndan Koronavirüs Genelgesi