Reklam
Twitter RT Sayısını Nasıl Artırabilirsiniz?

Twitter RT Sayısını Nasıl Artırabilirsiniz?

Günümüzün en önemli sosyal medyalarından birisi konumunda olan Twitter, Retweet özelliğiyle dikkat çekiyor.

03 Ocak 2020 - 17:24

Günümüzün en önemli sosyal medyalarından birisi konumunda olan Twitter, Retweet özelliğiyle dikkat çekiyor.

Kullanıcıların paylaşımlarını kendi sayfanızda paylaşmanızı sağlayan Retweet özelliği, insanların paylaşımlarına verdiğiniz önemi göstermektedir. Bu özellikle, paylaşılan içerikler ne kadar çok Retweet alırsa o kadar daha çok insana ulaşmaktadır. Eğer Twitter’da paylaştığınız içeriklerin birçok kullanıcıya ulaşmasını istiyorsanız, Retweet sayınızı artırmalısınız. Bunun için gerekli yöntemleri yazımızın devamında bulabilirsiniz.

Twitter’da Retweet Sayısını Artırma Yöntemleri Nelerdir?

Twitter’daRetweet sayınızı artırmak için izlemeniz gereken yöntemleri kısaca listeleyecek olursak;

 • Hedef kitlenizi belirleyin.
 • Takipçileriniz online durumdayken paylaşım yapın.
 • Hashtag’leri sık kullanılanlar arasından seçin.
 • Gönderilerinizde görsel kullanmaya özen gösterin.
 • Takipçilerinizin Tweet’leriniRetweet edin.
 • Tweet’lerinize bağlantı eklemeyi deneyin
 • Takipçileriniz için anketler oluşturun.
 • Twitter’da organik kullanıcılar satın alarak Retweet sayınızı artırın.

 

İzleyeceğiniz bu yöntemlerle takipçi, beğeni, yorum ve Retweet sayınızın arttığını görebilirsiniz.

Hedef Kitlenizi Belirleyin

Hedef kitle belirleme çalışmalarını yalnızca Twitter için değil, hemen hemen her sosyal medya için yapmanız önemlidir. Paylaşımlarınıza olumlu tepkiler almak ve Retweet sayınızı artırmak istiyorsanız, hitap edeceğiniz kitle bunun anahtarı olacaktır. İçeriklerinize ilgi duyacak kişilere hitap etmelisiniz. Yani müzik alanında içerikler paylaşıyorsanız, bu durumda hedef kitlenizin müzikle ilgilenen kişiler olması gerekiyor. Böylelikle takipçilerinizle empati kurabilir ve Retweet sayınızı artırabilirsiniz.

Takipçileriniz Online Durumdayken Paylaşım Yapın

Paylaşım yaparken dikkat etmeniz gereken diğer bir konu, paylaşım saatlerine dikkat etmenizdir. Genellikle sabah, öğle ve akşam saatlerinin belirli zamanlarında paylaşım yaparsanız, takipçilerinize daha kolay ulaşabilirsiniz. Sabah 8:00-10:00 arası, öğlen 12:00-14:00 arası, akşam 18:00-21:00 arası kullanıcılar yoğun bir şekilde sosyal medya kullanmaktadırlar. Bu zaman dilimlerini dikkate alarak yapacağınız paylaşımlar sayesinde etkileşiminizi artırabilir ve Retweet sayınızda gözle görülür bir artış gözlemleyebilirsiniz.

Hashtag’lerinizi Sık Kullanılanlar Arasından Seçin

Hashtag, artık birçok sosyal medyada mevcut olan bir özelliktir ve Twitter’da daha yoğun bir şekilde kullanıldığı görülmektedir. Özellikle Twitter’da insanlar ilgi alanlarına göre konuları hashtag araması yaparak buldukları için, hashtag kullanmak daha önemli bir hal alıyor. Gönderilerinize uygun olan hashtag kelimeleri belirlerseniz, gönderilerinizin ön plana çıkmasını sağlayabilirsiniz. Böylelikle yapılan sık kullanılanlar aramasında görünen gönderileriniz daha çok Retweet alabilir.

Görsel Kullanımı Fark Edilmenizi Sağlar

Paylaşım yaparken, görsel kullanmak son derece önemlidir. WeAreSocial’ın raporunda yer verdiğine göre, haber akışındaki bir paylaşımın maksimum ömrü 1.7 saniyedir. Yani oldukça kısa olan bu haber akışı ömrünü verimli bir şekilde kullanmakta yarar vardır. Bu da, görsellerle kullanıcıların dikkatlerini çekmekten geçiyor. Yalın bir yazıdan ziyade, görsellerle desteklenen içeriklerin daha çok dikkat çektiği aşikardır. Bu nedenle paylaşımlarınızda görsel kullanmaya özen göstererek Retweet sayınızı artırabilirsiniz.

Takipçilerinizin Tweet’leriniRetweet Edin

Takipçilerinizin paylaşımlarını Retweet ederseniz, takipçilerinizi sizin gönderilerinizi Retweet etmeye teşvik edebilirsiniz. Karşılıklı olan bu etkileşim sayesinde, ister kişisel isterseniz de kurumsal hesaplarda daha kolay Retweet alabilirsiniz. Takipçilerinizin gönderilerini Retweet ederek onlara motivasyon sağlayabilir ve onların paylaşımlarınıza olan ilgilerini artırmayı sağlayabilirsiniz. Bu da daha çok beğeni, yorum ve Retweet anlamını taşıyor.

Tweet’lerinize Bağlantı Eklemeyi Deneyin

Twitter’da mesaj alanının kısıtlı bir karakter sayısına yer vermesinden ötürü, kimi zaman vermek istediğiniz mesajları aktaramayabilirsiniz. Bu yüzden takipçilerinizle etkileşiminizi devam ettirmek adına Tweet’lerinize bağlantı eklemeyi göz önünde bulundurabilirsiniz. Bağlantı linkleri eklemek, sosyal medyalar arasında aldığınız trafiğin artmasını sağlayan bir yoldur.

Yani başka bir sosyal medyaya yönlendiren bağlantılar eklediğiniz Tweet’ler, sosyal medyalar arasında etkileşim sağlamanızı ve trafiğinizin artmasını sağlar. Bu da gönderileriniz ne kadar ilgi çekiciyse, aynı oranda Retweet almanızı sağlayacaktır. Bağlantı linklerinizin ne kadar tıklandığını merak ediyorsanız, Tweet altında bulunan ‘Analytics’ butonuna basabilirsiniz. Gelen pencere, bağlantı linki yer verdiğiniz Tweet’lerin bütün etkileşimlerini görmenizi sağlar.

Takipçileriniz İçin Anketler Oluşturun

Twitter’da etkileşiminizi ve Retweet sayınızı artırmak için, anket oluşturma seçeneğini kullanabilirsiniz. Takipçilerinize soracağınız sorulara alacağınız oylarla etkileşiminizi artırmak mümkündür. Ayrıca dikkat çeken anket seçenekleri tercih ederseniz ve takipçileriniz bu anketlerinizi beğenirse, Retweet yapmayı tercih edebilirler. Böylelikle takipçileriniz aracılığıyla alacağınız Retweet sayılarıyla daha çok kullanıcıya ulaşma şansınız olacaktır.

Anket oluşturmak için izlemeniz gereken adımları inceleyecek olursak;

 • Profilinizde oturum açın.
 • Sağ üst kısımda bulunan ‘Yeni Tweet’ seçeneğine tıklayın.
 • Açılan pencerenin alt kısmında yer verilen ‘Anket Oluştur’ butonuna basın.
 • Anketinize seçenekler ekleyin.
 • Anket süresini gün, saat veya dakika olarak belirleyin.
 • Düzenleme işlemi bittikten sonra ‘Yayınla’ butonuna tıklayın.

Tüm bu işlemlerden sonra anketiniz belirlediğiniz süreler dahilinde takipçilerinize açık olacaktır.

Twitter’da Organik Kullanıcılar Satın Alarak Retweet Sayınızı Artırın

Twitter’daRetweet sayınızı artırmak için izleyebileceğiniz son yöntem, organik kullanıcı satın almaktır. Kişisel ya da kurumsal bir Twitter hesabını ön plana çıkartmak için organik kullanıcı satın almak, Retweet sayısını artırmak için kullanılan yöntemlerden birisidir. Ancak organik kullanıcı satın alma işlemini her site aracılığıyla yapmamak da önem taşıyor.

Sosyal medyalar için beğeni, yorum ve paylaşım gibi özellikleri organik kullanıcılar aracılığıyla sağlayan Crovu sitesi son derece güvenilir bir platformdur. Organik kullanıcı temin edeceğini belirten birçok online site dolandırıcılık amacı güderken, Crovu’nun hizmetleri size sosyal medyada arzuladığınız yeri kazandırmak için vardır. Sitenin paketlerini inceleyerek kişisel ya da kurumsal hesabınızı şimdi Twitter’da tanınır hale getirebilirsiniz.

YORUMLAR

 • 1 Yorum
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
O Kapkaççı Tutuklandı
O Kapkaççı Tutuklandı
Kahramanmaraş’ta kaçak silah tamirhanelerine operasyon
Kahramanmaraş’ta kaçak silah tamirhanelerine operasyon