Reklam
Twitter’da Gündem Kahramanmaraş

Twitter'da Gündem Kahramanmaraş

Sosyal medyada gündeme gelen iddialara göre; Kahramanmaraş Büyükşehir Belediyesi’ne ait barınakta, il genelinden toplanan hayvanların yetersiz personel nedeniyle bakımlarının yapılamadığı, çeşitli hastalıklardan ve gördükleri şiddet nedeniyle hayatlarını kaybettiği iddia ediliyor.

14 Ağustos 2020 - 09:41 - Güncelleme: 14 Ağustos 2020 - 10:12

İddialar ve sosyal medyaya düşen görüntülerin ardından Kahramanmaraş Büyükşehir Belediye Başkanı Hayrettin Güngör, soruşturma başlattığını duyurdu.

Hayvanların Sesi Derneği ile birlikte Kahramanmaraş Büyükşehir Belediyesi’ne ait hayvan barınağına giden İYİ Parti Kahramanmaraş İl Başkanı Av. Ahmet Çabukel sosyal medya hesabından yayımladığı videoda ” Büyükşehir belediyesine ait uygulama çevredeki sokak hayvanlarının toplanması, buraya getirilmesi ve  kısırlaştırma işlemi yapıldıktan ve bakımlarının yapıldıktan sonra doğaya salınması şeklinde bir uygulamaları var. Maalesef bütün ilçelerimizden sokak hayvanalrı toplanıyor, verimsiz, küçücük, personel sayısının yeterli olmadığı alana getiriliyor. Bu alanda maalesef beslemeleri bile düzgün yapılmadan ölüyorlar ve maalesef toprağa gömmek zorunda kalıyorlar.” dedi.

Olay sosyal medyada #kahramanmarastakatliamvar etiketi altında büyük tepki topladı.

"KABUL EDİLEMEZ, SORUŞTURMA BAŞLATILDI"

Konuyla ilgili Başkan Güngör yaptığı paylaşımda;

"Sokak hayvanlarına yapılan kötü muamele hiç bir şart altında kabul edilemez. Bugün kamuoyuna yansıyan Sokak Hayvanları Rehabilitasyon Merkezimize dair iddialarla ilgili olarak geniş kapsamlı bir soruşturma başlattım. Sonuçları en kısa zamanda sizlerle paylaşacağım."dedi.

 

 

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
Tarihi Çarşı’da Yenileme Devam Ediyor
Tarihi Çarşı’da Yenileme Devam Ediyor
Kahramanmaraş’ta Özel Harekattan Operasyon!
Kahramanmaraş’ta Özel Harekattan Operasyon!