Reklam
Türkiye Birincisi Kahramanmaraş’tan

Türkiye Birincisi Kahramanmaraş’tan

Diyanet İşleri Başkanlığı ve Türkiye Diyanet Vakfının “Evimizin Neşesi Kur’an Sesi” sloganıyla çevirim içi olarak düzenlediği “Kur’an-ı Kerim’i Güzel Okuma Yarışması” 14-18 yaş arası erkek çocuklar kategorisinde birinci olan Mehmet Ali Sarıtürk'e hediyesi Kahramanmaraş Ulu Camii'nde düzenlenen programla takdim edildi.

19 Ekim 2020 - 11:24

 Kur'an Kursu Öğreticisi Harun Başboğa'nın Kur'an-ı Kerim tilaveti ile başlayan program İl Müftüsü Celal Sürgeç'in yaptığı vaaz ile devam etti. Celal Sürgeç vaazında Kur’an ve Hafızlık eğitiminin önemine değindi. Kahramanmaraş’ın hafızlık müessesesine çok önem verdiğinin altını çizen Müftü Sürgeç Kahramanmaraş’ın Türkiye genelinde Hafızlık ve Kur’an-ı Kerim’i güzel okuma yarışmalarında devamlı surette dereceler yaptığını belirtti.

Hafızlık kurslarında görev yapan yönetici ve öğreticilerin gösterdikleri üstün gayretlerle adeta destan yazdıklarını ifade eden Müftü Sürgeç bu başarılarından dolayı personeline teşekkür etti.

Türkiye birincisi Mehmet Ali Sarıtürk’ün yarışmada birinci olduğu Kur’an-ı Kerim tilaveti, Türkiye Diyanet Vakfı’nın 15 bin TL’lik hediye çeki ve İl, İlçe Müftülüklerinin altın takdimi ile devam eden program, Onikişubat İlçe Müftüsü Abdullah Demir’in yaptığı dua ile sona erdi.

(kaynak-kahramanmaraş müftülüğü) 

 

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
Milyonlar heyecanla bekliyor! Emekliye ocakta zam
Milyonlar heyecanla bekliyor! Emekliye ocakta zam
Babacan'dan
Babacan'dan "Kendimizi Avrupa'da görüyoruz" diyen Erdoğan'a:...