Reklam
Türkiye Afet Müdahale Planı Toplantısı Kahramanmaraş’ta...

Türkiye Afet Müdahale Planı Toplantısı Kahramanmaraş’ta Yapıldı

Kahramanmaras'ta, Türkiye Afet Müdahale Planı (TAMP) Kahramanmaraş Çalışma Grubu Değerlendirme toplantısı yapıldı.

21 Temmuz 2020 - 11:21

Vali Ömer Faruk Coşkun başkanlığında, AFAD Başkan Yrd. İsmail Palakoğlu, AFAD Planlama ve Risk Azaltma Daire Başkanı Abdülkadir Tezcan Vali Yardımcısı Mahmut Hersanlıoğlu, TAMP Koordinasyon Kurulu Üyeleri ve yerel düzeyde ana çözüm ortağı olan tüm hizmet grubu yöneticilerinin katıldığı TAMP-Kahramanmaraş Çalışma Grubu’nun İlk Gün Değerlendirme Toplantısı, AFAD Toplantı Salonu’nda düzenlendi.

Bilgi Yönetimi, Değerlendirme ve İzleme Çalışma Grubu faaliyetlerinin değerlendirildiği toplantıda, afet öncesi, sırası ve sonrasında yapılması gereken çalışmalar, kurumların görev ve sorumlulukları, ekip yapılanmaları, çalışma grubunun iş akışı, emir komuta zinciri ve konuşlanma alanları ile ilgili bilgilendirme yapıldı.

Son yıllarda meydana gelen afetler karşısında, İçişleri Bakanlığımız ve AFAD Başkanlığımız koordinasyonunda sorumlu bakanlıklar aracılığı ile müdahalenin başarılı bir şekilde yürütüldüğünü belirten Vali Coşkun, “Afet riski bakımından tehlikeli bir konumda bulunan ilimizin de, benzer şekilde afetlere müdahalede olumlu sonuçlar alabilmesinin TAMP-Kahramanmaraş planının etkili bir şekilde sahada uygulanması ile mümkün olacağını” söyledi.

Vali Coşkun ayrıca: “Plan değerlendirme toplantıları ilimizde yaşanabilecek afet tehlikelerine karşı müdahalenin nasıl planlandığını daha iyi görmemizi sağlayacaktır. Çalışmanın tüm vatandaşlarımıza ve kurumlarımıza katkı sağlamasını ve hayırlara vesile olmasını diliyorum” diye konuştu.

 

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
Attarlar Odası Başkanı Cuma Güler Oğlunu Evlendirdi
Attarlar Odası Başkanı Cuma Güler Oğlunu Evlendirdi
Babacan: ‘Ekibimiz krizi 3 ayda çözer’
Babacan: ‘Ekibimiz krizi 3 ayda çözer’