TÜRK-İŞ Sendikası alınan kararı açıkladı

TÜRK-İŞ Sendikası alınan kararı açıkladı

Kamu Koordinasyon Kurulu ile Ankara’da bulunan sendika genel başkanlarının katılımıyla yapılan toplantıda önemli kararlar alındı.

09 Ağustos 2019 - 17:04

TÜRK-İŞ Koordinasyon Kurulu, 2019-2020 toplu sözleşme görüşmelerinde uzlaşma sağlanamaması üzerine üç aşamalı eylem kararı almıştı. Yaşanan gelişmenin ardından Kamu Koordinasyon Kurulu ile Ankara’da bulunan sendika genel başkanlarının katılımıyla yapılan toplantıda önemli kararlar alındı.

Gerçekleştirilen toplantıda şu kararlar alındı:

1- 15 Ağustos 2019 Perşembe günü sabahı, hazırlanan ve ekte gönderilen bildiri iş yerlerinde mesai başladığında okunacak ve ardından bir saat oturma eylemi yapılarak işçilerin üretimden gelen gücü gösterilecektir.

2- 16 Ağustos 2019 Cuma günü iş yerlerinde işçiler öğle yemeği yemeyerek ortak tepkilerini gösterecektir.

3- 19 Ağustos 2019 Pazartesi günü TÜRK-İŞ üyesi sendikaların bütün genel başkan ve merkez yöneticileri ile şube yönetim kurulu üyeleri saat 10.00’da Ankara’da genel merkez binamızda toplanacaktır. Daha sonra Güven Parka gidilerek kitlesel basın açıklaması yapılacaktır.

4- Bu süreçte TÜRK-İŞ Başkanlar Kurulu 15 Ağustos 2019 Perşembe gününden itibaren Ankara’da olağanüstü toplanarak gelişmeleri değerlendirecek ve gerektiğinde yeni kararlar alacaktır.

 

Reklam

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
Kaderini Değiştiren Diş Hekimi Başkalarının Da Umudu Oldu
Kaderini Değiştiren Diş Hekimi Başkalarının Da Umudu Oldu
Muğlalı kadınlara kıl keçisi desteği
Muğlalı kadınlara kıl keçisi desteği