Reklam
Tüm Hayvanlarını Kaybeden Vatandaş İçin 10 Günde Herşey...

Tüm Hayvanlarını Kaybeden Vatandaş İçin 10 Günde Herşey Değişti!

245 Hayvanı Telef Olan Vatandaş İçin Seferber Oldular 10 Günde 165 Hayvan Topladılar

25 Şubat 2020 - 18:23 - Güncelleme: 25 Şubat 2020 - 18:42

245 Hayvanı Telef Olan Vatandaş İçin Seferber Oldular 10 Günde 165 Hayvan Topladılar

Kahramanmaraş’ın Onikişuabt İlçesi Yenidemir Mahallesi’nde Geçtiğimiz günlerde Bahattin Kılıç isimli vatandaşın ahırında çıkan yangın sonucunda 245 adet küçük baş hayvanı telef olmuştu. Bunun üzerine Kahramanmaraş Damızlık Koyun Keçi Yetiştiricileri Birliği Başkanı Vakkas Kuzu, öncülüğünde Bahattin Kılıç için seferberlik başlatıldı.

Yapılan çalışmalar sonucunda hayvanları telef olan Kılıç’a 165 adet küçük baş hayvan ile 1 ton yem verilerek yaşadığı sıkıntı giderilmeye çalışıldı.

Konuya ilişkin açıklama yapan birlik başkanı Vakkas Kuzu, işletmede elektrik kontağından çıkan yangın da Bahattin Kılıç’ın 245 küçükbaş hayvanını kaybettiğini hatırlattı.

Yaşanılan olayın ardından vatandaşın zarar ve ziyanını telafi etmek için bir kampanya başlattıklarını ifade eden Kuzu “Mesaj attık toplu bir şekilde ve kimisini biz topladık, kimisini vatandaşımız kendisi getirdi. Şuan da 165 adet hayvanı işletmesine indirdik. Vatandaşlarımızdan Allah razı olsun biz birlik olarak bu kampanyayı yaptık. Şuan da 1 ton da yem getirdik. Ben tüm üyelerimize de bu zararın telafi edilmesinde gösterdikleri çabadan dolayı teşekkür ediyorum. “dedi.

 

 

 

Reklam

YORUMLAR

  • 1 Yorum
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
Bak Sen Şu Kahramanmaraşlının Yaptığına: Whatsapp’tan Kız İstedi
Bak Sen Şu Kahramanmaraşlının Yaptığına: Whatsapp’tan Kız...
Korona Virüs Hırsızları Hareketlendirdi
Korona Virüs Hırsızları Hareketlendirdi