Reklam
Termik Santralindeki Kül Sorunu 6 Ay İçerisinde Çözülecek

Termik Santralindeki Kül Sorunu 6 Ay İçerisinde Çözülecek

AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Mahir Ünal ile Ahmet Özdemir, İmran Kılıç, Büyükşehir Belediye Başkanı Hayrettin Güngör ve CHP Kahramanmaraş Milletvekili Ali Öztunç’un da araların da bulunduğu bir heyet Afşin-Elbistan Termik Santrali’ni ziyaret ederek bir dizi incelemeler de bulundu.

22 Haziran 2020 - 09:40 - Güncelleme: 22 Haziran 2020 - 13:38

Ali Öztunç sosyal medya hesabından yaptığı açıklama da şirket yetkililerinin 6 ay içerisinde kül sorununun da çözüleceğini söyledi.

Öztunç “Kahramanmaraş milletvekilleri olarak bugün Afşin Elbistan termik santralinde incelemelerde bulunduk. Filtre olmadığı için yılbaşında kapatılan ve yeniden faaliyete başlayan santralde brifing verildi.

İlgili firma zehirli gazlar için filtrelemenin yapıldığını ancak kül ile ilgili filtrelemenin henüz bitmediğini ifade etti. Kül ile ilgili filtrelemenin inşaatının sürdüğünü belirten şirket yetkilileri 6 ay içerisinde kül sorununun da çözüleceği sözünü verdiler. Elbistan ve Afşin’e kül yağmaya devam ediyor.

 Toplantıda da söyledim kamuoyuna da açıklıyorum. Çevre bakanlığı santralin açılması için geçici izin belgesi vermiştir. Kül yağmaya devam ederse santrali işletenlerin ve izin verenlerin yakasını bırakmam. Burada bu kül sorunu çözülmediği müddetçe nefesim enselerinde olacak. “ dedi.

Ak Parti Kahramanmaraş Milletvekili Ahmet Özdemir ise açıklamasında; “Genel Başkan Yardımcımız Sayın Mahir Ünal, Milletvekillerimiz, CHP Milletvekili Ali Öztunç ile birlikte Afşin Elbistan A termik santrali işletmesini ziyaret ederek, geçici işletme ruhsatı verilen iki bacada incelemelerde bulunduk.”

 

 

 

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
Meteoroloji Kahramanmaraş İçin ‘Yağış’ Uyarısında Bulundu
Meteoroloji Kahramanmaraş İçin ‘Yağış’ Uyarısında Bulundu
Kahramanmaraş'ta Belediyenin İşlettiği Yerde Kurallara Uyulmuyor
Kahramanmaraş'ta Belediyenin İşlettiği Yerde Kurallara Uyulmuyor