Sefer Aycan’dan Uyarı “Düzenlemeyi Bekleyin”

Sefer Aycan’dan Uyarı “Düzenlemeyi Bekleyin”

KYK öğrenim kredisi borçlarına ilişkin Cumhur İttifakından açıklama geldi. Önümüzdeki günlerde TBMM'ye sunulacak olan borçların yeniden düzenlemesine ilişkin kanun teklifinde KYK borçlarına dair de düzenleme olacağını ifade eden MHP Kahramanmaraş Milletvekili Sefer Aycan gençlerin düzenlemeyi beklemesi gerektiğini bildirdi.

22 Ekim 2020 - 12:31

AK Parti tarafından hazırlanan çalışmaları tamamlandığında TBMM Genel Kurulu'na sunulacak olan düzenleme ile borçlar yapılandırılacak. 

Koronavirüs salgınının ekonomik etkileri kapsamında vergi borçları, prim borçları, öğrenim kredisi borçları adına açıklanacak yeni düzenlemeler ile ödeme erteleme ve uzun vadeli kolay ödeme seçenekleri sunulacak. 

MHP'Lİ VEKİL SEFER AYCAN'DAN KYK BORÇLARINA İLİŞKİN AÇIKLAMA

KYK öğrenim kredisi borcu olan vatandaşların merakla beklediği düzenlemeye ilişkin MHP kanadından açıklama geldi.  MHP Kahramanmaraş Milletvekili Sefer Aycan borçlara ilişkin TBMM'ye sunulacak paketin içeriğine dair bilgi verdi. KYK borçlarına değinen MHP'li Vekil Aycan, okulunu bitiren gençlerin borçlarını ödeyemediklerini ifade etti. Pandemi etkisiyle çalışmaya başlayamayan gençlerin kredilerin taksitlerinin durduğunu ifade eden Aycan bu borçlar için gecikme faizi işlediğini de sözlerine ekledi.  KYK Borçlarının Faizleri Silinecek Mi? MHP Kahramanmaraş Milletvekili Sefer Aycan, KYK borçlarına ilişkin konuşmasının devamında, ""Covid-19 gençleri de etkilemiştir. Okulunu bitiren gençler çalışmaya başlayamamışlardır. Bu nedenle, kullandıkları yükseköğrenim kredilerinin taksitlerini ödeyememektedirler fakat gecikme faizi işlemektedir. Bu dönemde gençlerin yükünü azaltmak, en azından faiz yükünü kaldırmak, birikmiş faizleri silmek ve faiz işletmemek uygun olacaktır. Gençler bunu beklemektedir." ifadelerini kullandı.


YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
Vali Coşkun, görev başında olan kadınları unutmadı
Vali Coşkun, görev başında olan kadınları unutmadı
Kadınlar gününde el emeklerini sergilediler
Kadınlar gününde el emeklerini sergilediler