Reklam
Sanatçılardan Çağrı: Nurhak’ta Yapılacak Hes Projeleri İptal...

Sanatçılardan Çağrı: Nurhak'ta Yapılacak Hes Projeleri İptal Edilsin

Kahramanmaraş’ın Nurhak İlçesi’ne yapılması planlanan HES için aralarında ünlü isimlerin de bulunduğu sanatçılar ortak tepki göstererek çağrı da bulundu.

10 Haziran 2020 - 11:16 - Güncelleme: 10 Haziran 2020 - 11:23

Aralarında Suavi, Erdal Erzincan, Cengiz Özkan ve Mazlum Çimen’in de bulunduğu birçok sanatçı,  Nurhak İlçesi’ne yapılmak istenen HES projesinin iptal edilmesi için çağrıda bulundu.

Nurhak İlçesinin sınırları içinde yer alan Göksu Çayı üzerine 3 adet daha hidroelektirik santrali (HES) yapılmak isteniyor.

HES yapılması ile ilgili olarak girişimlerin olduğu Göksu çayında yeni planlanan HES’ler çevre açısından sorun ve tehlike oluşturuyor.

Bölgede yaşayan yurttaşların da tepki gösterdiği HES’lerin hayvancılığı, balıkçılığı ve tarımı bitireceği belirtiliyor.

Nurhak’ta yapılmak istenen 2’nci hidroelektrik santraline karşı #nurhaktaheslerehayir adlı bir kampanya başlatıldı. Kampanya kapsamında sanatçı ve oyuncular da çağrıda bulundu.

“DOĞA YOK OLURSA İNSANLIK DA YOK OLUR”

Sanatçılar, Nurhak’da yapılacak HES projesine tepki gösterdi. Cezmi Baskın, Suavi, Dertli Divani, Erdal Erzincan, Mercan Erzincan, Pınar Aydınlar, Haluk Tolga İlhan, Ozan Emekçi, Gülcihan Koç, Yener Bulut, Seyfi Yerlikaya, Cengiz Özkan ve Mazlum Çimen gibi çok sayıda isim Nurhak’da HES projesinin yapılmasını istemediklerini söyledi.

Dünyanın neresinde olursa olsun insan sağlığına ve doğaya zarar veren her şeye rızalık vermeyeceklerini söyleyen sanatçılar, doğanın dengesini bozmaya kimsenin hakkının olmadığını belirttiler.

“Doğa yok olursa insanlık da yok olacak” diyen sanatçılar, HES’lerin yapıldığı yerlerde doğanın talan olduğuna dikkat çektiler.

 

 

 

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
Dudak Dolgusu ile Daha Dolgun Dudaklar
Dudak Dolgusu ile Daha Dolgun Dudaklar
Dermapen Mucizesi İle Selülit Tedavisinde Devrim
Dermapen Mucizesi İle Selülit Tedavisinde Devrim