Reklam
Sağlık Dünyası Derneği Yeni Binasında

Sağlık Dünyası Derneği Yeni Binasında

Kahramanmaraş'ta sağlık alanında faaliyet gösteren ve özellikle böbrek ve diyaliz alanında yaptığı çalışmalarıyla hastaların en büyük destekçisi olan Sağlık Dünyası Derneği’nin yeni hizmet binası dualarla açıldı.

13 Ağustos 2020 - 16:04

Kahramanmaraş’ın Dulkadiroğlu ilçesi Egemenlik Mahallesi’nde hizmet vermeye başlayan binanın resmi açılışı dün gerçekleştirildi.

Açılışa; KSÜ Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Kadir Salatalı, Prof. Dr. Hafize Öksüz, Prof. Dr. Fatih Yüzbaşıoğlu, Doç. Dr. Gözen Öksüz, Kahramanmaraş Gençlik ve Spor İl Müdürü Cemil Boz, Türkoğlu Belediye Başkanı Osman Okumuş, Dulkadiroğlu Belediye Başkan Yardımcısı Yemliha Özşahan, Eğitime Destek Platformu Akdeniz Bölge Başkan Yardımcısı Mehmet Akpınar, STK temsilcileri ve davetliler katıldı.

Yeni dernek binasının açılış konuşmasını yapan Sağlık Dünyası Derneği Başkanı Hani Çöplü, sivil toplum kuruluşu olarak Kahramanmaraş’ta sağlık alanında yaklaşık 6 yıldır çalışma yaptıklarını belirterek Dulkadiroğlu ilçesindeki hasta yoğunluğu nedeniyle dernek binasını Dulkadiroğlu ilçesine kurduklarını söyledi. Başkan Çöplü, “Bu bölgede daha çok bilinçlendirme yapabilmek adına binamızı bu ilçemizde açtık. Ben bu binanın kazandırılmasında emeği geçen tüm büyüklerime teşekkür ediyorum. İnşallah hayırlı hizmetler yapmak nasip olur. Katılımlarınızdan dolayı hepinize ayrı ayrı teşekkür ediyorum” dedi.

ÖKSÜZ: BÖBREK NAKLİ DESTEKLENMELİ!

Sağlık Dünyası Derneği’nin özellikle böbrek sağlığı ve diyaliz hastalarına yönelik çok ciddi çalışmalar yaptığını dile getiren Kahramanmaraş Sütçü İmam Üniversitesi (KSÜ) Araştırma ve Uygulama Hastanesi Yoğun Bakım ve Anestezi Uzmanı Prof. Dr. Hafize Öksüz, Türkiye’deki organ sayısı bekleyen hasta sayısının çok fazla olduğuna dikkat çekti. Öksüz, şunları söyledi: “Diyalize giren kişiler haftada üç gün hayattan, işten, evinden kopuyorlar. Nakil olarak ta normal hayatlarına devam edebiliyorlar. Böbrek nakli desteklenmeli. Kişiden kişiye yapılabiliyor. Yani canlıdan canlıya yapılabiliyor ama önemli olan kadavradan da yapmak. Diyalizin maliyeti çok fazla ve kişinin hayata tutunması da çok zor. Şehrimizde de böbrek ve karaciğer nakli yapabilecek hekimlerimiz var. Bunların Kahramanmaraş’ta yapılıyor olması çok güzel. 30 yıl önce ben geldiğimde hiç bir şey yapılmıyordu sağlık alanında. Şuanda Kahramanmaraş sağlık alanında Türkiye’de ki sağlık turizmi yapabilecek bir merkez. Ben bu imkanı tanıyan üniversitemizin sayın yöneticilerine, il sağlık müdürlüğüne ve tüm sağlık kuruluşlarında hizmet veren sağlık çalışanlarına teşekkür ediyorum. Allah herkesi diyalizden kurtarsın.” İfadelerine yer verdi.

YÜZBAŞIOĞLU: SAĞLIK DÜNYASI DERNEĞİ’NİN ÇALIŞMALARI BİZİM İÇİN ÖNEMLİ!

Sağlık Dünyası Derneği’nin sağlık alanında yaptığı çalışmaların önemine değinen Prof. Fatih Yüzbaşıoğlu ise “Sağlık Dünyası Derneği’nin yaptığı çalışmalar çok önemli. Diyaliz hastalarına ve nakil olan hastalara yapmış olduğu karşılıksız hizmetler fazlasıyla güzel. Biz bir şeyler yapıyoruz ama onlar bizim yaptıklarımızın duyurulması noktasında bizi destekliyorlar. Sağlık Dünyası Derneği’nin sosyal açıdan yaptıkları bizler için önemli” ifadelerine yer verdi.

OKUMUŞ: SAĞLIK DÜNYASI DERNEĞİ STK’LAR İÇERİSİNDE EN DUYARLI DERNEKLERDEN BİRİSİ

Açılışa katılan Türkoğlu Belediye Başkanı Osman Okumuş, Sağlık Dünyası Derneği’nin STK’lar içerisinde en duyarlı derneklerden birisi olduğunu ifade ederek şunları söyledi: “ “Bu alanda ülkemizde çok fazla hasta var. Özellikle son yıllarda diyaliz hastalarına bağlı olarak diyaliz hastaneleri çoğaldı. Türkoğlu ilçemizde bile artık Kahramanmaraş’a gelmeden hastalarımız tedavi olabilmekte. Tabi buna bağlı olarak ta organ nakil işlemleri hemen hemen her hastanemizde var. Bizler insani olarak organ nakli konusunda çok fazla zayıfız. Buna önem vermemiz lazım. Bu vesile ile bizler Türkoğlu Belediyesi olarak bu derneğimize elimizden gelen desteği vereceğiz. Bu hizmet binasının yapımında emeği geçen Dulkadiroğlu Belediyemiz başta olmak üzere herkese teşekkür ediyorum.”

KSÜ Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Kadir Saltalı ise Sağlık Dünyası Derneği ile KSÜ Tıp Fakültesi arasında güzel bir işbirliği olduğunu belirterek KSÜ’nün STK’larla girdiği işbirliğinden güzel hizmetler ortaya çıktığını söyledi. Saltalı, Sağlık Dünyası Derneği yönetimine çalışmalarında başarılar diledi.

Açılışa katılan bir diğer önemli isim ise Eğitime Destek Platformu Akdeniz Bölge Başkan Yardımcısı Mehmet Akpınar oldu.

Kahramanmaraş’taki sivil toplum kuruluşlarının çalışmalarına gönüllü destek veren Akpınar, Sağlık Dünyası Derneği’nin geçmişte çok güzel işler başardığını, yeni hizmet binasında güzel hizmetler yapmaları temennisinde bulundu.

Akpınar’ın ettiği dua eşliğinde kurdele kesimi yapılarak davetlilere yeni dernek binası gezdirildi.

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
Kahramanmaraş’ta Çocukların Ölümle Oyunu
Kahramanmaraş’ta Çocukların Ölümle Oyunu
Mustafa Dizibüyük Gençlik Gelişim Hareketi Dernegi İl Başkanı Oldu
Mustafa Dizibüyük Gençlik Gelişim Hareketi Dernegi İl Başkanı...