Reklam
Safir Yüzük Model Seçimi

Safir Yüzük Model Seçimi

Safir, elmastan sonra gelen en sert kristal olarak nitelendirilmektedir. Doğal olarak bulunan en ender taşlardandır. Bu özelliği onu çok değerli bir mücevher yapmaktadır.

24 Mart 2020 - 13:36

Safir, elmastan sonra gelen en sert kristal olarak nitelendirilmektedir. Doğal olarak bulunan en ender taşlardandır. Bu özelliği onu çok değerli bir mücevher yapmaktadır.

Eski dönemlerde dahi safir yüzük sevgi ve sadakatin bir simgesi olmuş, takan kişiye güven ve zindelik duygusu verdiği düşünülmüştür. Tüm bu özellikler onun efsanelerin taşı olarak da bilinmesinde etkin rol oynamıştır.

Safir taşının ayrıca iyileştirici ve sakinleştirici bir etki yaptığı iddia edilmektedir. Safir taşından imal edilen bir takının kullanılması da kişiyi daha güçlü ve şüphesiz yapmaktadır. Esas rengi mavi olsa da her rengi içine alabilmesi de mücevher sektöründe sağlam bir yer edinmesinde önemli olmuştur.

Hediye Seçeneği Olarak Safir Yüzük

Geniş bir renk seçeneğine sahip olması nedeniyle özel kişilere verilecek özel hediyeler için ilk sıralarda yer alır. En çok kullanılan renkler mavinin tonları olsa da yeşil, sarı, pembe ve turuncu gibi renklerdeki yüzükler de parıltı ve şıklık yaratmakta çok başarılıdır. Sert bir taş olması işçiliğinin değerine ve kullanım sırasında alınan darbelere karşı oldukça dirençli olacağını göstermektedir.

Ürünün yapısının bozulmaması için, aseton, parfüm gibi kimyasallardan uzak tutulması gerekmektedir. Kullanımında dikkat edilmesi gereken bir diğer husus da günlük olarak çok sık kullanılmamasıdır. Birbirinden farklı safir yüzük modelleri gerek dokusu, özellikleri, sertliği, güzelliği ve dayanıklılığı ile sevilen kişilere sevildiğini hissettirmede etkili bir hediye olarak görülmektedir. Fiyatlar ise boyut ve işçiliğe göre değişiklik arz eder. https://www.lizaypirlanta.com/pirlanta-safir-yuzuk sayfasından yeni safir yüzüklerini inceleyebilirsiniz.

Reklam

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
Kahramanmaraş'ta Çocukların Pazarlara ve Marketlere  Girmesi Yasaklandı
Kahramanmaraş'ta Çocukların Pazarlara ve Marketlere Girmesi...
İYİ Parti İl Ve İlçe Başkanlıkları 1 Mayıs'a Kadar Kapatıldı
İYİ Parti İl Ve İlçe Başkanlıkları 1 Mayıs'a Kadar...