Sadece Haziran Ayında Kahramanmaraş’ta 3 İşçi Hayatını...

Sadece Haziran Ayında Kahramanmaraş’ta 3 İşçi Hayatını Kaybetti

İş Sağlığı ve İş Güvenliği (İSİG) Meclisi, haziran ayı iş cinayetleri raporunu yayımladı. Rapora göre, haziran ayında en az 188 işçi, içinde bulunduğumuz yılın ilk yarısında ise en az 934 işçi, iş cinayetlerinde yaşamını yitirdi.

09 Temmuz 2020 - 14:51

İSİG verilerine göre Kahramanmaraş’ta sadece Haziran ayında 3 işçi hayatını kaybetti. İş kazaları nedeniyle 3 kişinin Kahramanmaraş’ta hayatını kaybettiği ifade edilirken ülke genelinde ise ölüm oranları oldukça fazla.

İş cinayetlerinin en çok görüldüğü sektör tarım ve inşaat oldu. Onları, taşımacılık, ticaret/büro, belediye/genel işler, sağlık, güvenlik, gıda, tekstil, ağaç ve enerji iş kolları takip etti.

En fazla ölüm nedenleri ise sırasıyla trafik/servis kazası, ezilme/göçük, kalp krizi, yüksekten düşme, şiddet, yeni tip koronavirüs (Covid-19) ve elektrik çarpması şeklinde rapora yansıdı.

SADECE İSTANBUL'DA 15 İŞÇİ HAYATINI KAYBETTİ

Haziran ayında en çok iş cinayetinin meydana geldiği şehir İstanbul oldu. 

Rapora göre, 15 ölüm İstanbul’da, 11 ölüm Konya’da; 8 ölüm Sivas’ta; 7’şer ölüm Aydın, Gaziantep ve Kocaeli’de; 6’şar ölüm İzmir, Şırnak ve Zonguldak’ta; 5’er ölüm Bursa, Samsun ve Uşak’ta; 4’er ölüm Ankara, Kahramanmaraş, Kastamonu, Niğde, Ordu, Osmaniye, Sakarya ve Şanlıurfa’da; 3’er ölüm Elazığ, Giresun, Isparta, Karaman, Kayseri, Malatya, Muğla ve Trabzon’da; 2’şer ölüm Adana, Adıyaman, Artvin, Bartın, Batman, Çankırı, Erzurum, Eskişehir, Kilis, Manisa, Mersin ve Van’da; 1’er ölüm Antalya, Bilecik, Bolu, Burdur, Çanakkale, Denizli, Diyarbakır, Hakkari, Kırıkkale, Kırşehir, Rize, Siirt, Tekirdağ, Tokat, Yozgat, Cezayir, Çek Cumhuriyeti, İran, Polonya ve S.Arabistan’da yaşandı.

 

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
Ebru Öztürk: Epilepsililerin Toplumdan Dışlanmadığı Bir Ülke İstiyoruz
Ebru Öztürk: Epilepsililerin Toplumdan Dışlanmadığı Bir Ülke...
CHP’li Öztunç: “AKP, Kaşıkla Verdiğini Kepçeyle Alıyor!”
CHP’li Öztunç: “AKP, Kaşıkla Verdiğini Kepçeyle Alıyor!”