Reklam
Rıdvan Hoca Gençlik Merkezi Açıldı

Rıdvan Hoca Gençlik Merkezi Açıldı

Kahramanmaraş’ın Çağlayancerit ilçesinde Şehit Muhsin Yazıcıoğlu Camii alt katına Çağlayancerit kaymakamlığı ve Çağlayancerit müftülüğü organizasyonunda Rıdvan hoca gençlik merkezi dualarla hizmete açıldı.

04 Temmuz 2020 - 17:55

 Törene Çağlayancerit kaymakamı Abdullah Huzeyfe Çakmak, belediye başkanı Hanifi Sarıaltun,  ilçe müftüsü Mehmet Veysi Özlük, siyasi parti temsilcileri, kurum müdürleri, mahalle muhtarları vatandaşların katılımı ile gerçekleşti.

Çağlayancerit Kaymakam Abdullah Huzeyfe çakmak, açılışta yaptığı konuşmada, Gençlik Merkezi'nin açılmasında emeği geçenlere teşekkür etti.


Gençlere, merkezde yapılacak etkinliklere katılması çağrısında bulunan Çakmak "Kaymakamlığımız ve ilçe müftülüğümüz koordinesinde Şehit Muhsin Yazıcıoğlu caminin giriş katına güzel bir gençlik merkezi yaptık. Gençler için masatenisi, satranç, kütüphane, langırt, kitap okuma köşesi, gençlerimize hizmet verecektir. Özelikle isim konusunda Çağlayancerit müftümüzün böyle önemli bir isimle gelmeleri bizleri daha da heyecanlandırdı. Fransızların kaleden bayrağı indirilmeden bu Cuma namazı kılınamaz diyen Rıdvan hocanın torunları bu maneviyat ortamında yetişecekler ve vatanına milletine sahip bireyler yetişecektir " bu duygu ve düşüncelerle Rıdvan Hoca gençlik merkezinin yapılmasında emeği geçen herkese teşekkür ediyoruz. "dedi.


Çağlayancerit belediye başkanı Hanifi Sarıaltun kısa bir konuşma yaptı. Konuşmasında Rıdvan hocanın Ulu Cami İmamı Rıdvan hocanın "Kalesinde bayrağı dalgalanmayan ülkede cuma namazı kılınmaz!" sözü, halkı Fransızlara karşı harekete geçirdiğini söyledi.

Sarıaltun, kaleye saldıran Maraş halkı, içerideki Fransız askerlerini etkisiz hale getirip yeniden Türk bayrağını diktiğini ifade etti. Çağlayancerit kaymakamına ve ilçe müftülüğüne çalışmalarından dolayı teşekkür etti.

Çağlayancerit İlçe Müftüsü Mehmet Veysi Özlük konuşmasında: "Bu güzide mekânlar; milli ve manevi anlamda büyük sıkıntı yaşayan gençlerimizi bir arada tutacak, onları ilimle, bilimle, teknoloji ile ahlak ve maneviyat eksenli bir yaşayışa yönlendirecek, umutlarımızı yeniden yeşertecek İrfan mektepleri ve merkezleri olacaktır. Bu gençlik merkezlerimizin amacı gençlerimizi hurafelerden ve batıl düşüncelerden uzak tutarak sahih din bilgisine ulaştırmaktır. Bu Gençlik Merkezi gençlerimizin bir buluşma yeri olacaktır. Deneyimli din görevlilerimizin rehberliğinde gençlerimiz zamanlarını burada değerlendireceklerdir. Burası her konuda onlar için güzel bir merkez olacaktır. Gayret bizden tevfik Allah’tandır.” dedi.

 

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
Polisten Silah kullananlara sıkı takip, 24 şüpheli yakalandı
Polisten Silah kullananlara sıkı takip, 24 şüpheli yakalandı
Kahramanmaraş’ta Sağlık Çalışanlarına İlişkin İddialara Yanıt
Kahramanmaraş’ta Sağlık Çalışanlarına İlişkin İddialara...