Reklam
Remzi Çayır Kaza Yaptı

Remzi Çayır Kaza Yaptı

Kahramanmaraşlı siyasetçi Remzi Çayır kaza yaptı. BBP eski genel başkan yardımcısı Remzi Çayır, havalimanı kavşağında kaza yaptı.

11 Temmuz 2020 - 17:41 - Güncelleme: 11 Temmuz 2020 - 17:44

Kazada araç'ta maddi hasar meydana gelirken, alınan bilgiye göre Remzi Çayır'ın sağlık durumunun iyi olduğu öğrenildi. 

Merhum lider Muhsin Yazıcıoğlu’nun yol arkadaşı olan BBP eski genel başkan yardımcısı Remzi Çayır’ın kaza haberini akrabaları paylaştı.


İSTİFA ETMİŞTİ

Remzi Çayır’ın durumunun iyi olduğu ifade edildi. Remzi Çayır 2018 yılında partisinden istifa etmişti.

Remzi Çayır “Gördüğüm lüzum üzerine yaklaşık 25 yıldır Genel Başkan Yardımcılığı ve MKYK Üyesi olarak görev yaptığım, kutlu davamıza hizmet etme şansına nail olduğum Büyük Birlik Partisi’nden ve tüm görevlerimden istifa ediyorum” demişti.

REMZİ ÇAYIR KİMDİR?

Remzi Çayır, 1959 yılında Kahramanmaraş'ın Abbaslar Köyünde doğdu.

İlk, orta, lise tahsilimi Kahramanmaraş'ta tamamlayan Remzi Çayır, Ankara Üniversitesi Fen Fakültesi öğrencisi iken o dönemdeki olaylarla ilgili tutuklanarak 1979 yılında Gaziantep cezaevinde tutukluluğu sürerken kaydolduğu Anadolu Üniversitesi Açıköğretim Fakültesini bitirdi.

 Hapis hayatından sonra Ankara'da fuarcılık ve yayıncılık ile uğraşan Remzi Çayır, Yazı ve şiirlerini, Türk Edebiyatı, Bizim Ocak, Aylık Dergi, Mavera, Vahdet, Birliğe Çağrı, Gözyaşı, Dolunay gibi dergilerde yayınladı. Siyasi mücadelesinden dolayı tutuklanan ve 13 yıl Mamak, Çanakkale, Gaziantep, Elbistan cezaevlerinde yatan Çayır cezaevinden çıktıktan sonra da siyasetine devam etti. Roman, tiyatro, hikayeler de yazan Remzi Çayır, Evli ve bir çocuk babasıdır.

 

YORUMLAR

  • 1 Yorum
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
Kahramanmaraş İl Müftülüğü’nden ‘Ezan Sesi Kısıldı’ İddialarına Yanıt
Kahramanmaraş İl Müftülüğü’nden ‘Ezan Sesi Kısıldı’...
Kahramanmaraş’ta Sağlık Çalışanlarına İlişkin İddialara Yanıt
Kahramanmaraş’ta Sağlık Çalışanlarına İlişkin İddialara...