Reklam
REHAU, Kınalıada’daki 40 kg atığı geri dönüşüme...

REHAU, Kınalıada’daki 40 kg atığı geri dönüşüme kazandırdı

İnşaat sektörüne yönelik yenilikçi çözümleriyle ön plana çıkan REHAU, son yıllarda global bir problem haline gelen kıyı ve deniz temizliği konusunda alarma geçti.

01 Ağustos 2019 - 14:10

İnşaat sektörüne yönelik yenilikçi çözümleriyle ön plana çıkan REHAU, son yıllarda global bir problem haline gelen kıyı ve deniz temizliği konusunda alarma geçti.

REHAU, Deniz Temiz Derneği/ TURMEPA’nın Kıyı Temizliği Programı kapsamında Kınalıada sahilinde 17 gönüllü çalışanı ve 3 çalışan çocuğu ile cam, plastik ve kağıttan oluşan 40 kg atık ile 2 bin 400 adet izmarit toplayarak geri dönüşüme katkı sağladı.

“Sürdürülebilir bir dünya” vizyonundanhareketle; Türkiye genelinde kıyı ve denizleri koruma girişimini destekleyen REHAU, girişimin Türkiye’deki ortağı TURMEPA ile anlamlı bir işbirliği gerçekleştirdi. Gönüllü REHAU çalışanları Kınalıada kıyılarında 40 kg atık toplayarak, plastiklerin ayrıştırılmasına katkı sağladı.

TURMEPA Kıyı Temizleme Programı ile denizler ve deniz kirliliğinin doğa ve canlı yaşamına etkileri hakkında bilgi paylaşıldı. İstanbul kıyılarında öncelikli olarak tespit edilen bölgelerde kıyı temizleme çalışmasını da içeren bir günlük etkinlik ile deniz ve kıyı kirliliğine en fazla neden olan plastik ve evsel atıklar ile tanışıldı. Atıkların insan sağlığı dışında, deniz ekosistemi çevre kirliliği başlığında oluşturduğu tehditler TURMEPA eğitmenleri tarafından paylaşıldı.

Deniz kirliliğine en fazla neden olan plastik atıklar, insan sağlığı ve çevre kirliliği konusunda önemli bir tehdit unsuru oluşturuyor. Doğada çözünemeyen plastik kalıntıları küçük parçalara ayrılarak, deniz canlılarına ve insan sağlığına ciddi zararlar vermeye devam ediyor.

REHAU Türkiye Ülke Müdürü Murat Sarımaden, REHAU’nun sürdürülebilirlik komitesinin de konuyla yakından ilgilendiğini belirtti. REHAU Türkiye olarak sosyal sorumluluk projesi dahilinde başladıkları bu önemli etkinliğe ilişkin önemli geri dönüşler aldıklarını söyleyen Sarımaden, kıyı temizliği ve deniz temizleme çalışmalarına devam ederek Türkiye için bu konuda örnek teşkil etmek istediklerini aktardı.

 

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
Türkoğlu’nda serada yılda 30 bin ton domates üretiliyor
Türkoğlu’nda serada yılda 30 bin ton domates üretiliyor
Yalçın Özalp’in O Kitabı Tarih Kültür ve Turizm Platformu tarafından bastırılacak
Yalçın Özalp’in O Kitabı Tarih Kültür ve Turizm Platformu...