Reklam
Polis’ten Uyarı, Hırsızlara Dikkat

Polis’ten Uyarı, Hırsızlara Dikkat

Kahramanmaraş'ta dar alan uygulaması yapan polis ekipleri hırsızlık yapmak için il dışından gelen kadın hırsızları yakaladı. Emniyet tarafından yapılan uygulama ile apartman aralarında gezen şüpheli kadınların üzerinden plastik aparat ele geçirildi. Şüphelilerin çok sayıda hırsızlık sabıkası olduğu öğrenildi.

29 Mayıs 2019 - 18:38

YİNE PLASTİK KART!

29 Mayıs günü saat:14.00- 16.30 arasında Onikişubat bölgesinde devriye ekipleri tarafından dilenci görünümlü üç şüpheli kadın incelenmek üzere polis tarafından durduruldu. Sabıkalarının kabarık olduğu anlaşılan şüphelilerin üzerinden hırsızlıkta kapı açmaya yarar plastik aparat ele geçirildi. Şüpheli kadınlar emniyet müdürlüğüne götürüldü. Böylece polis ekipleri hırsızlık olaylarını olmadan engellemiş oldu.

POLİS UYARDI: KAPILARI KİLİTLEYİN!

İlimizde gerçekleşen ikamet hırsızlıklarının yüzde 80'i gündüz saatlerinde meydana gelmektedir. Ve bu hırsızlıkları yapan kişiler hırsızlık çeteleri, bu çeteler çevre illerden geliyorlar veya geçiş esnasında hırsızlık yapan çoğunluğu kadın (bohçacı ve dilenci görünümlü) kişilerdir. Emniyet Müdürlüğü yaptığı çalışmada Adana ve Gaziantep yolunu sabah erken saatlerde kontrol altına almakta ve bu kişiler çoğunlukla ilimize girmeden engellenmektedir. Dilenci ve bohçacı görünümlü bu kadınlar apartmanlarda dolaşmakta, zillere basmakta, evden ses gelmediğini anlayınca yanlarında getirdikleri plastik aparat ile kapıları açmaktadırlar.

Bohçacı ve dilenci görünümlü şüpheli kadınların hırsızlık amaçlı eve girememesi için kapıların anahtar ile kilitlenmesinin gerekmektedir.

Kapıların sadece çekilerek kilitlenmeden bırakılması halinde basit yöntemlerle kolayca açılabileceğini unutmamalıyız. Hırsızlar, kapı ara boşluğundan plastik kart sokmak suretiyle kapı dilini düşürüp birkaç saniyede içeri girebiliyor. Halkımıza, komşuya bile gidilse kapılarını kilitlenmelerini öneriyoruz.

Apartmanlarda dolaşan bohçacı ve dilencilerin yüzde 90'ı çok sayıda sabıkası olan kişilerdir. Halkımızdan bu şahısları 155’e ihbar etmelerini öneriyoruz, ihbarcı vatandaşlarımızın isimleri, adresleri kesinlikle gizli tutulacaktır. Polis kendi yönünden gerekli incelemeyi yapacak, vatandaşı rahatsız etmeyecektir.


YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
Nurhak'ta Hiç Vaka Görülmemişti: Koronavirüsten 1 Kişi Hayatını Kaybetti
Nurhak'ta Hiç Vaka Görülmemişti: Koronavirüsten 1 Kişi...
Ahmet Davarcıoğlu: Türk milleti işgalcilere boyun eğmemiştir
Ahmet Davarcıoğlu: Türk milleti işgalcilere boyun eğmemiştir