Reklam
Polis izinli gününde bile hırsız yakaladı

Polis izinli gününde bile hırsız yakaladı

Kahramanmaraş'ta görev istirahatinde olan bir polis memurunun dikkati sayesinde hırsızlık şüphelisi 3 kadın suç aletleriyle beraber yakalandı.

28 Haziran 2019 - 00:18

Kahramanmaraş'ta görev istirahatinde olan bir polis memurunun dikkati sayesinde hırsızlık şüphelisi 3 kadın suç aletleriyle beraber yakalandı.

 

Kahramanmaraş'ta hırsızlık yaptığı şüphesiyle polis tarafından yakalanan kadınlar üzerinde ziynet eşyaları ve para ele geçirildi. Görev istirahatinde olan bir polisin farkettiği kadınları takibe alıp yakalanmasıyla, şüpheli bayanlar üzerinde hırsızlıkta kapı açmaya yarar plastik aparat da ele geçirildi.

27 Haziran Perşembe günü Hırsızlık Bürosunda çalışıp görev istirahatli olan bir Polis Memuru sokakta farkettiği hırsızlık şüphelisi olabilecek kadınları takibe başladı. Polis Memuru, Şüpheli kadınların Azerbaycan Bulvarı üzerinden otogar istikametine gittiklerini meslektaşlarına bildirmesi üzerine Asayiş Şube Müdürlüğü hırsızlık ekibi harekete geçerek hırsızlık şüphelisi 3 kadını yakaladı. İl dışından gelen gezici hırsızlık şebekesi olduğu belirlenen 3 kadının hırsızlık suçlarından  toplumda 45 sabıkası olduğu belirlendi. Şüpheli bayanların polisi farkettiklerinde atmaya çalıştıkları peçete içinden 2 adet Altın Yüzük ve 1 çift altın küpe ele geçirildi. Kadınların üst aramasında hırsızlık olaylarında kapı açmaya yarar özel plastik aparat ve  600 tl para da ele geçirildi. Şüpheli Kadınların suç kayıtları incelendiğinde bir çok ilde defalarca kendilerine dilenci ve bohçaci süsü verip, gözlerine kestirdikleri evlerde hırsızlık yaptıkları tespit edildi. Üç şüpheli kadın gözaltına alınarak Asayiş Şube Müdürlüğüne götürüldü. Şüpheli  kadınlar kimlik tespiti amacıyla parmak izi tetkikine de alındı.

"Kapıları çekip gitmeyin, kilitleyin"

      Öte yandan Kahramanmaraş  Emniyet Müdürlüğü Asayiş Şube Müdürlüğü  ekiplerinin gezici hırsızlık şebekelerine yönelik önleyici, caydırıcı ve engelleyici uygulamalara devam ettiği aktarıldı.
     Uyarıda da bulunan emniyet yetkilileri,Bohçacı ve dilenci görünümlü şüpheli kadınların hırsızlık amaçlı eve girememesi için kapıların anahtar ile kilitlenmesinin gerektiğini kaydetti.
     Kapıların sadece çekilerek kilitlenmeden bırakılması halinde basit yöntemlerle kolayca açılabileceğini aktaran yetkililer, kapı ara boşluğundan kart sokmak suretiyle kapı dili düşürülüp birkaç saniyede hırsızların içeriye girdiklerini en iyi yöntemin komşuya bile gidilse kapının kilitlenmesi olduğunu ifade etti.

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
Çağlayanceritlilerin ATM çilesi bitmiyor!
Çağlayanceritlilerin ATM çilesi bitmiyor!
Elbistan Kaymakamı Üzücü Durumu Açıkladı: Düğün Nedeniyle Vaka Sayıları Arttı
Elbistan Kaymakamı Üzücü Durumu Açıkladı: Düğün Nedeniyle...